Windows Template Studio zaktualizowane do wersji 2.0

Windows Template Studio zaktualizowane do wersji 2.0

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
15:24
19.04.2018
0 komentarzy
654 wyświetlenia

Microsoft wydał wczoraj nową wersję narzędzia Windows Template Studio, oznaczoną numerem 2.0. Nad aktualizacją pracował cały zespół na co dzień zajmujący się rozwojem Visual Studio. Microsoft przygotowuje swoje narzędzie do lepszej pracy po aktualizacji systemu Windows 10 do April 2018 Update i pracy z kolejnymi funkcjami, które są już testowane w programie Windows Insider.

Microsoft aktualizuje Windows Template Studio do wersji 2.0 i przygotowuje program do kolejnych wersji Windows 10

Windows Template Studio zostało wydane w maju ubiegłego roku. Narzędzie ma pomóc deweloperom w projektowaniu zaawansowanych aplikacji UWP dla Windows 10, również tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem aplikacji. Aktualizacja do wersji 2.0 nie wprowadza w narzędziu rewolucyjnych zmian. Są to poprawki kosmetyczne, dotyczące głównie interfejsu czy usprawnienia kodu, które mają przygotować Windows Template Studio na nadejście Windows 10 April 2018 Update i kolejnych.

Od czasu swojej premiery Windows Template Studio zostało wyposażone w szereg nowych funkcji – łatwiejsze zarządzanie szablonami, motywy znane z Windows 10, wsparcie dla silnika Visual Basic, narzędzie multi-view, galerię obrazów i funkcję przeciągnij i upuść.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-template-studio-20

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor