Windows 10 zawiesza się po instalacji AU? Problem już rozwiązany!

Windows 10 zawiesza się po instalacji AU? Problem już rozwiązany!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:59
01.09.2016
0 komentarzy
5839 wyświetleń

Anniversary Update to długo wyczekiwana aktualizacja Windows 10, która prócz wielu nowości funkcjonalnych i poprawek wniosła też bagaż problemów. Najbardziej dotkliwym był prawdopodobnie ten z zawieszającym się komputerem. Przez prawie miesiąc nie można było znaleźć na to lekarstwa, więc niektórzy postanowili cofnąć aktualizację i powrócić do listopadowej wersji Windows 10. Dziś mamy już rozwiązanie tego problemu! Microsoft tłumaczy też, jak można łatwo przywrócić Anniversary Update.

Microsoft ogłosił dziś, że wczorajsza aktualizacja z Windows Update faktycznie zawiera rozwiązanie problemów z zawieszającym się systemem. Jeżeli po jej zainstalowaniu nadal doświadczamy niepożądanych efektów, możemy zastosować się do nowych instrukcji. Poniżej przytoczymy komunikat, który znalazł się na stronie Microsoft Community:

Opcja 1: Jeśli masz na swoim PC drugie konto administratora, na którym możesz się zalogować, zrób to i zainstaluj najnowszą aktualizację Windows 10, udostępnioną 31 sierpnia 2016 roku. Po jej instalacji uruchom ponownie komputer, byś mógł z powodzeniem zalogować się na swoim koncie.

Opcja 2: Skorzystaj z funkcji cofnięcią aktualizacji, by odinstalować Anniversary Update. Następnie możesz ją zainstalować ponownie, udając się na stronę pobierania Windows 10 i klikając przycisk 'Update Now'.

Istnieją też dwie metody odinstalowania Anniversary Update:

Metoda 1: skorzystaj z Konsoli Odzyskiwania

  1. Zrestartuj swój PC. Gdy będziesz na ekranie logowania, przytrzymaj klawisz Shift, a następnie wybierz Zasilanie > Uruchom ponownie.
  2. Gdy komputer uruchomi się ponownie do ekranu wyboru opcji, wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Przywróć poprzednią kompilację. Jeśli to nie zadziała, skorzystaj z drugiej metody.

Metoda 2: Skorzystaj z aplikacji Ustawienia w Trybie awaryjnym

  1. Zrestartuj swój PC. Gdy będziesz na ekranie logowania, przytrzymaj klawisz Shift, a następnie wybierz Zasilanie > Uruchom ponownie.
  2. Gdy komputer uruchomi się ponownie do ekranu wyboru opcji, wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Restart
  3. Gdy PC uruchomi się ponownie, zobaczysz listę opcji. Zaznacz opcję 4 lub przyciśnij klawisz F4, by uruchomić PC w Trybie Awaryjnym (Safe Mode).
  4. W sekcji "powróć do poprzedniej kompilacji" kliknij przycisk zatwierdzający i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Opcja 3: Jeśli nie możesz lub nie chcesz wykonać którejś z powyższych akcji, skontaktuj się z działem wsparcia Microsoft, by zyskać asystę agenta w trakcie wprowadzania rozwiązania.

Oczywiście zanim zabierzemy się do jakichkolwiek działań, powinniśmy najpierw pobrać najnowsze aktualizacje z Windows Update i sprawdzić, czy rozwiązują nasze problemy. Jeśli doświadczacie innych trudności lub kłopotów z Windows 10, zajrzyjcie koniecznie do naszego poradnika: "Problemy z Windows 10 Anniversary Update? Sprawdź, jak je rozwiązać".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-may-freeze-after-installing-the/5a60d75d-120a-4502-873c-8

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor