Windows 10 w wersji subskrybowanej już dostępny dla biznesu

Windows 10 w wersji subskrybowanej już dostępny dla biznesu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:38
01.09.2016
0 komentarzy
1811 wyświetlenie

W pierwszej połowie lipca Microsoft publicznie przedstawił pierwsze konkretne informacje w sprawie Windows 10 Enterprise, który miał stać się dostępny w formie subskrypcji. Podano wówczas, że od jesieni tego roku partnerzy oraz dostawcy usług w chmurze (CSP) będą mogli zaopatrywać klientów w subskrybowane licencje Windows 10 Enterprise E3. Program już wystartował!

Z nowego sposobu licencjonowania systemu mogą od dziś skorzystać praktycznie wszystkie firmy. Windows 10 Enterprise Edition można wykupić za 7 dolarów miesięcznie (ok. 27 zł), a głównymi dostawcami są CSP (Cloud Solution Providerzy). Windows 10 Enterprise E3 został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych i wyposażony w odpowiednie funkcje chroniące. Pozwala to na bezpieczne zarządzanie "wrażliwymi" danymi klientów, operowanie danymi przemysłowymi czy tworzenie i sprzedawanie własności intelektualnej. Z pomocą przychodzą takie funkcje, jak Device Guard, Credential Guard i Managed User Experience. W przyszłym miesiącu wprowadzona zostanie też wersja E5, która prócz wszystkich funkcjonalności E3 będzie też zawierać Windows Defender Advanced Threat Protection i zaawansowane funkcje administrowania IT.

Microsoft wskazuje też na korzyści płynące z automatycznego wdrażania systemu na wiele urządzeń jednocześnie: "Z dalszymi innowacjami, wprowadzonymi w Anniversary Update, klienci mogą przenieść swoje urządzenia do Windows 10 Enterprise Edition w kilka sekund poprzez program Cloud Solution Provider i login Azure Active Directory. Rozległa sieć dostawców usług w programie CSP oznacza więcej opcji osiągania korzyści z edycji Enterprise - elastycznej, dostarczonej przez partnera usługi typu pay-as-you-go".

Pierwszymi partnerami w dniu premiery E3 są ALSO, Tech Data i Synnex. Mogą oni dostarczyć poprzez chmurę nie tylko subskrypcję systemu, ale także cały pakiet narzędzi Microsoft: Azure, Dynamics, Office 365 i Windows. Microsoft już teraz zachęca resellerów i dostawców usług do nawiązania partnerstwa i dołączenia subskrypcji Windows 10 Enterprise do portfolio oferowanych usług. Więcej na temat subskrybowanego Windows przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie: "Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formie subskrypcji".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/business/2016/09/01/windows-10-enterprise-e3-now-available-as-a-partner-delivered-cloud-service/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor