Windows 10 może zostać ukończony już w czerwcu

Windows 10 może zostać ukończony już w czerwcu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:54
09.02.2015
0 komentarzy
2337 wyświetleń

Microsoft nadaje rozwojowi Windows 10 coraz szybszego tempa. Styczniowa kompilacja 9926 to już dość rozwinięta wersja systemu, tymczasem do sieci wyciekają zrzuty ekranu builda 10009, który stanowi kolejną aktualizację systemu o numeracji przekraczającej symbolicznie 10 000. Równocześnie opracowywana jest pierwsza wersja systemu Technical Preview dla smartfonów.

Naturalnie rodzi się tu pytanie, kiedy Windows 10 wejdzie w fazę RTM? Nieoficjalne źródła twierdzą, że w czerwcu. To dość nietypowy dla Microsoftu miesiąc na wypuszczenie nowego systemu. Firma mogłaby dać sobie więcej czasu i tradycyjnie rozpocząć cykl życia systemu w sierpniu. Nie dałoby to jednak możliwości wprowadzenia nowych urządzeń z Windows 10 na rynek jeszcze przed rozpoczęciem sezonu szkolnego.

Windows 10

Dotychczas, gdy system wchodził w fazę RTM w sierpniu, producenci OEM byli gotowi ze swoimi urządzeniami dopiero w październiku. Jest to niezły czas, by trafić do klientów, planujących świąteczne zakupy, jednak nie tak dobry dla uczniów, rozpoczynających rok szkolny. Microsoft chciałby też powtórzyć sukces, jaki odniósł wydany 20 czerwca 2014 r. Surface Pro 3.

Konkretną zapowiedź usłyszymy najprawdopodobniej podczas tegorocznej konferencji Build, która odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 1 maja lub Ignite (4-8 maja).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-rtm-june-is-the-target

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor