Windows 10 dostępny jako aktualizacja Windows 7

Windows 10 dostępny jako aktualizacja Windows 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:10
09.10.2014
1 komentarz
6017 wyświetleń

Wrześniowa prezentacja Windows 10 była skierowana m. in. do użytkowników Windows 7. Przejście na nowy system Microsoft porównał z przesiadką do nowego auta zupełnie nowej generacji, które jednak prowadzi się tak samo. Początkowo Windows 10 Technical Preview można było pobrać jedynie jako plik .ISO. Teraz okazuje się, że użytkownicy Windows 7 mogą dokonać aktualizacji do Windows 10 poprzez funkcję Windows Update.

Aktualizacja poprzez natywne narzędzie Windows Update pozwoli uniknąć manualnego montowania obrazu płyty lub wypalania go na płycie. Z podobnej opcji mogli już skorzystać użytkownicy Windows 8/8.1. Teraz przyszedł czas także na Windows 7. Jako że Technical Preview w dużej mierze koncentruje się na feedbacku użytkowników, możliwość bezpośredniej aktualizacji z poziomu Windows 7 wymaga rejestracji w programie Insider Program.

Windows 10

Nim skorzystamy z nowej opcji, powinniśmy przemyśleć, czy chcemy, by Windows 10 Technical Preview stał się naszym główny systemem użytkowym. Po pierwsze, wersja poglądowa rejestruje dane telemetryczne użytkownika. Po drugie, jej licencja pozwala jedynie na wykorzystanie niekomercyjne. Po trzecie, wersja preview jest w zasadzie wersją beta, dlatego też może (aczkolwiek nie musi) zachowywać się niestabilnie w sposób trudny do przewidzenia. Jeśli jednak chcemy, by to właśnie Windows 10 Technical Preview stał się naszym nowym systemem, możemy dokonać upgrade'u bezpośrednio z poziomu Windows Update.

Pozostaje oczywiście pytanie, czy ten sposób dystrybucji zostanie przeniesiony na finalną wersję Windows 10. A jeśli tak, czy upgrade z poziomu Windows 7 i Windows 8/8.1 będzie bezpłatny (jak twierdzą niektóre plotki)? Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi. Microsoft nową możliwość aktualizacji wprowadził bez jakiegokolwiek komentarza.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-delivering-windows-10-windows-update-windows-7-users

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Bronco 21:11 16.10.2014

    Proponuję wstrzymać się na razie z upgrade-m do 10-tki.

Skomentuj

Autor