Windows 10: aktualizacja Redstone bliżej, niż się wydawało

Windows 10: aktualizacja Redstone bliżej, niż się wydawało

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:49
20.11.2015
2 komentarze
3930 wyświetleń

Na temat planowanej aktualizacji Redstone mówiło się na długo przed oficjalną premierą Windows 10. Opublikowana w ubiegłym tygodniu listopadowa aktualizacja (Threshold 2) otrzymała dopiero jedną pomniejszą poprawkę (aktualizacja zbiorcza KB3118754), tymczasem okazuje się, że Redstone jest już w drodze. Kolejna duża aktualizacja trafi do stabilnego wydania Windows 10 w przyszłym roku, tym niemniej ma szansę zadebiutować w buildach Insider Preview jeszcze przed końcem 2015 r.

Tuż po wydaniu 'November Update' niektórzy użytkownicy w programie Windows Insider zauważyli pewne nawiązania do Redstone. Aktualizując kompilacje Insider Preview, korzystamy z wybranej gałęzi dystrybucji. Niedawno pojawiła się więc gałąź rs1_release, która wskazuje, że poglądowy Windows 10 jest już gotowy na przyjęcie testowej wersji Redstone. Wydana nieco później aktualizacja zbiorcza wniosła nie tylko ogólne poprawki, ale także zmiany w rejestrze (na zrzucie ekranu poniżej).

Redstone

Klucze rejestru BranchName oraz UserPreferredBranchName przyjęły wartość rs1_release. Oznacza to, że gałąź dedykowana Redstone jest teraz domyślnie włączona dla buildów Insider Preview. Czyżby więc następny build (obecnie najbardziej aktualny jest 10586 z 6 listopada) był tożsamy z aktualizacją Redstone? Nie jest to wykluczone, niemniej jednak aktywowanie nowej gałęzi nie musi się wiązać z samą aktualizacją. Przez wspomniany branch można będzie dystrybuować w międzyczasie inne kompilacje, przygotowujące system na nadejście Redstone. Pełna ścieżka kluczy to iHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability.

Nawet jeśli Redstone w wersji RTM lub ją poprzedzającej trafi do kompilacji Insider Preview, użytkownicy nie muszą być tego świadomi. Podobnie było w przypadku Threshold 2, który - choć wszystkie znaki na Ziemi i niebie na to wskazywały - nie dał jednoznacznego sygnału, że jest wersją RTM. Nazwa gałęzi oznaczona jest numerkiem 1 to może też sugerować, że Redstone będzie udostępniony w dwóch fazach. Tak samo wyglądało to w przypadku gałęzi "th". Pierwszy Threshold to Windows 10 RTM, podczas gdy Threshold 2 to niedawna aktualizacja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/insiders-get-enrolled-to-redstone-after-cumulative-update-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Andrzej 21:08 20.11.2015

    To dość logiczne posunięcie... skoro wydano finalną wersję TH2 to znaczy, że w tej gałęzi nic więcej już nie będzie (produkt ukończony) - wszystko następne to kolejne elementy tworzonego RS1...

  • jaga 09:35 24.11.2015

    po tej ostatniej aktualizacji sypie się kernel

Skomentuj

Autor