Uciążliwy błąd powodem opóźnień nowych kompilacji Windows 10

Uciążliwy błąd powodem opóźnień nowych kompilacji Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:09
09.10.2015
3 komentarze
3213 wyświetlenia

Na początku października szefujący programowi Windows Insider Gabe Aul wyjawił na swoim Twitterze, że nowe kompilacje testowe systemów Windows 10 i Windows 10 Mobile są już w zasadzie gotowe. Niestety dał nam on jednocześnie do zrozumienia, że nie należy się ich spodziewać przed zaplanowanym na 6 października wydarzeniem, będącym oficjalną prezentacją nowych urządzeń korporacji. Czekaliśmy więc cierpliwie na wskazaną datę mając nadzieję, że podczas trwania tej imprezy możliwości (wewnętrznych jeszcze) kompilacji Windows 10 Microsoft zademonstruje na prezentowanym wówczas sprzęcie, zaś bezpośrednio po zakończeniu spotkania trafią one do szybkiego kręgu aktualizacji. Tymczasem od zakończenia tego wydarzenia mija właśnie trzeci dzień, a nowe wydania testowe Windows nadal nie są dostępne. Dziś już wiemy dlaczego.

Okazuje się, że obie kompilacje, tj. tradycyjna i mobilna, mimo że znajdują się już w ostatniej fazie wewnętrznych testów, dotknięte zostały dość kłopotliwym błędem, z którego usunięciem Microsoft ma pewne problemy. Nie wiemy dokładnie czego dotyczy wspomniany błąd, ale Gabe ujawnił, że jest on powodem zbyt częstych awarii systemu, by możliwe było udostępnienie rozważanych kompilacji komukolwiek spoza firmy.

Na kolejne wersje testowe Windows przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak poinformował dziś Gabe, nowa kompilacja na smartfony nie ukaże się ani dziś, ani też jutro, a z uwagi na to, że zespół pracuje obecnie nad jeszcze nowszym wydaniem, które wnosi już stosowne poprawki stabilności i niezawodności, jego przetestowanie, a następnie wyjście do szybkiego kręgu aktualizacji zajmie jeszcze trochę czasu. Sytuacja z wersją na desktopy i tablety jest ponoć jeszcze bardziej zagmatwana, więc prawdopodobnie na kompilację Windows 10 Insider Preview poczekamy jeszcze dłużej.

Wcale nie wykluczone, że gdyby nie te utrudnienia, nowe kompilacje do testów otrzymalibyśmy już na początku października, co byłoby świetnym prezentem z okazji obchodzonej w minionym tygodniu rocznicy programu Windows Insider. Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość użytkowników nie bierze udziału w programie testowym Windows, a co za tym idzie wyczekują oni tylko i wyłącznie stabilnych wydań obu systemów. Tej grupie klientów przypominamy, że pierwsza większa aktualizacja dla Windows 10 na PC (o nazwie Redstone) planowana jest na przyszły rok, zaś Windows 10 Mobile - wraz z nowymi modelami smartfonów Lumia - według najnowszych informacji zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, lecz nie wcześniej niż w grudniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 123 18:37 09.10.2015

    Pierwsza to miała być w listopadzie tzw. Treshold Wave 2. Czyżby jednak Microsoft się z niej wycofał.

  • Krzysiek 10:23 10.10.2015

    Oczywiście Threshold 2 nie została anulowana i spodziewana jest w listopadzie, jednak jak dowiadywała się w Microsofcie May Joe Foley druga Threshold w zasadzie podciągnie Windows 10 do stanu, w jakim ten miał się początkowo znajdować w momencie premiery. Ma ona dostarczyć kilka brakujących elementów, takich jak np. Sklep Windows dla firm + rozwiązania klasy Enterprise. Z kolei Redstone (prawdopodobnie w formie dwóch większych aktualizacji) miałby dostarczyć w większości nowe funkcje i przygotować system na nowe urządzenia Microsoftu. Dlatego sformułowaniem "pierwsza większa aktualizacja" odniosłem się do tej przyszłorocznej kompilacji.

  • Cicius 12:42 13.10.2015

    Sony Vaio - Uaktualnienie windows 10 565 nie powiodło się. Aktualizacja zatrzymuje się na 44% (33% instalacja funkcji i sterowników ). Po ponownym restarcie systemu następuje powrót do poprzedniej wersji. 1 październik 2015

Skomentuj

Autor