Styczniowe nowości w OneNote dla Androida

Styczniowe nowości w OneNote dla Androida

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:35
03.01.2018
0 komentarzy
1241 wyświetlenie

Zdecydowanie najlepszym spośród programów do zapisywania notatek, jest OneNote, stworzony rzecz jasna przez Microsoft. Umożliwia on przeprowadzenie szybkich zapisków w sposób szybki i wygodny, zaś pełnię jego mocy odkryć można po zastosowaniu go z rysikiem i ekranem dotykowym. Oczywiście ideały nie istnieją, wobec czego gigant z Redmond cały czas stara się usprawniać swój cyfrowy notatnik. Ostatnia przeznaczona dla niego ( w wersji stabilnej) aktualizacja wprowadza wyjątkowo przydatną funkcję – mowa tu o obsłudze skanów z innej aplikacji Microsoftu, Office Lens.

Tak wyglądała omawiana integracja jeszcze w fazie beta

Co jest w tym takiego niezwykłego? Otóż integracja pomiędzy wspomnianymi programami otwiera przed nami całkiem sporo nowych możliwości w przypadku posiadaczy smartfonów napędzanych Androidem. Dla przykładu, student może wybrać się do biblioteki i zrobić skany wybranych stron z opracowania naukowego (przy wykorzystaniu Office Lens), po czym bez trudu oznaczyć wybrane fragmenty spośród widocznego tekstu i skomentować je (OneNote). Oczywiście jest to jedynie jedna z wielu sytuacji, w których wspomniana integracja okaże się przydatna.

Ponadto, w OneNote dla systemu Android pojawiła się jeszcze jedna wyjątkowo przydatna funkcja – mowa tu o skrócie umożliwiającym szybkie utworzenie określonego rodzaju notatki. Aby go wywołać, wystarczy przytrzymać przez chwilę ikonkę OneNote. Dla niektórych istotne może się okazać także uproszczenie procesu logowania do OneNote – wymagany jest do tego teraz wyłącznie numer telefonu.

Oczywiście poza wymienionymi wyżej zmianami, Microsoft zajął się również wyłowieniem występujących wcześniej błędów oraz poprawą wydajności. Bez wątpienia OneNote stanie się teraz jeszcze bardziej poręcznym narzędziem, co prawdopodobnie przyczyni się do dalszego powiększenie jego skądinąd już ogromnej rzeszy użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/onenote-snags-office-lens-integration-icon-shortcuts-android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor