Spotify na Xbox One doczekało się integracji z Cortaną

Spotify na Xbox One doczekało się integracji z Cortaną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:17
05.12.2018
373 wyświetlenia

Chociaż w Microsoft Store dostępna jest większość odtwarzaczy serwisów streamingowych, dla Microsoftu następcą Muzyki Groove i numerem jeden jest Spotify, zwłaszcza na Xbox One. Niedawno poprawiono opcje sterowania odtwarzaniem, by użytkownicy konsoli nie musieli się zanadto rozpraszać podczas grania w gry. Dziś Microsoft informuje o integracji Spotify z Cortaną. Daje to graczom jeszcze większą kontrolę nad muzyką w tle - większą, bo niewymagającą interakcji dotykowej.

O tym, jak ważna jest warstwa dźwiękowa, wiedzą wszyscy hardkorowi gracze. W historii gier zapisało się wiele genialnych soundtracków takich kompozytorów, jak Jeremy Soule, Alexander Brandon czy Mark Morgan. Do dziś wspominamy też playlisty w radiach samochodowych w serii GTA. Często jednak zamiast zdawać się na oficjalny soundtrack, wyłączamy muzykę z gry i odpalamy własne playlisty. Istotnym problemem jest wtedy sterowanie odtwarzaniem, zwłaszcza gdy gramy na pełnym ekranie. Wybawieniem dla posiadaczy konsoli Xbox może okazać się Cortana, gotowa wysłuchać naszych poleceń głosowych, abyśmy nie musieli odrywać rąk od gry.

Integracja cyfrowej asystentki Microsoftu z popularnym serwisem muzycznym gwarantuje, że nie musimy wstrzymywać gry, przełączać się do innych aplikacji czy nawet korzystać z menu szybkiego dostępu. Polecenia głosowe wystarczy wydać Cortanie, a ta zajmie się resztą. Póki co integracja jest dostępna tylko dla klientów z USA i nawet gdy rozszerzy się na inne kraje, użytkownicy z Polski będą musieli obejść się smakiem. Cortana ciągle czeka na spolszczenie, choć od paru lat nie pojawiły się żadne nowe informacje na ten temat.

Microsoft wspomina też o "zaktualizowanym doświadczeniu Spotify", które jeszcze bardziej ułatwia posiadaczom konsoli dostęp do ostatnio odtwarzanych utworów, proponowanej muzyki i bibliotek. Od razu po zalogowaniu użytkownicy mogą zacząć odtwarzanie poprzez aplikację Spotify z poziomu menu Guide - są tam również obecne opcje odtwarzania losowego i powtarzania. Aby z tych nowych możliwości skorzystać, trzeba upewnić się, że mamy pobraną aktualną wersję Spotify z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/12/05/introducing-new-spotify-experience-on-xbox-one/

Polecamy również w kategorii Xbox One