Skip Ahead w Xbox Insider Program nie ma sensu. 1810 trafia już do kręgu Alpha

Skip Ahead w Xbox Insider Program nie ma sensu. 1810 trafia już do kręgu Alpha

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:35
12.07.2018
0 komentarzy
574 wyświetlenia

Ostatnia testowa aktualizacja Xbox One Insider dostępna w Skip Ahead, wymusiła odświeżenie systemu, co było równoznaczne z utratą niektórych danych. Jest to niestety ryzyko, jakie trzeba podjąć, biorąc udział w testach. Teraz Microsoft postanowił udostępnić już wersję 1810 do kręgu Alpha. Daje to jedynie 3 dni wyprzedzenia użytkownikom Skip Ahead — to dosyć mało na gruntowne testy.

Xbox Insider Skip Ahead

Dla przypomnienia Microsoft ogłosił Skip Ahead dla Xbox Insider Program 7 czerwca, przy czym pierwsza kompilacja testowana w tym trybie - 1806 - została opublikowana zaledwie 3 dni później. To stawia pod dużym znakiem zapytania sens istnienia Skip Ahead na Xbox One. Rejestracja do tego trybu jest już zamknięta, lecz jeśli nie udało Wam się do niego zapisać, to najwidoczniej wiele nie straciliście.

W Windows 10 Skip Ahead daje możliwość sprawdzenia nowych funkcji na długo przed ich publikacją, przeskakując obecną testowaną wersję. W Xbox One jak widać działa to nieco inaczej i w gruncie rzeczy jest bez sensu - przynajmniej na chwilę obecną. Microsoft najwyraźniej dopracowuje działanie programu Xbox Insider, a problem związany z uszkodzeniem jądra systemu, który wymusił wspomniany wyżej reset systemu, pewnie skomplikował nieco sprawy. Gdy wszystko się ustabilizuje, Skip Ahead może zacząć działać zgodnie z założeniami.

Najnowsza kompilacja dostępna w Alpha ring nie zawiera w zasadzie żadnych nowych poprawek, a przynajmniej nie zostały one wymienione w oficjalnym ogłoszeniu. Wymieniono za to kilka znanych błędów:

  • Zestawy słuchawkowe — niektóre zestawy mogą nie działać poprawnie (np. zestaw Turtle Beach). Problemy powoduje również łączenie zestawu z więcej niż jednym urządzeniem. Rozwiązaniem problemu jest odłączenie wszystkich urządzeń i wpięcie tylko jednego.
  • Wirtualna klawiatura — niektóre klawisze wirtualnej klawiatury nie reagują na wybór (np spacja lub @).
  • Ustawienia — nie działają opcje w Opcjach zasilania urządzenia.
  • Zakładka Game Pass — niektórzy użytkownicy Skip Ahead zgłaszają podmianę karty Rozrywka treścią z Xbox Game Pass.
  • Grupy — częsta zmiana miedzy wersją Preview, a zwykła, może powodować problemy z Grupami. Aby ponownie synchronizować ponownie grupy, należy usunąć grupy w sekcji Moje gry i aplikacje - Grupy.
  • Microsoft Edge — kursor znika po wyjściu i ponownym wejściu do aplikacji. Aby go przywrócić, trzeba kliknąć klawisz Y na kontrolerze.
  • Kolor profilu — czasami użytkownicy mogą zauważyć nieprawidłowy kolor profilu podczas startu konsoli.
  • Sieć — po wybudzeniu konsoli ze stanu czuwania, kablowe połączenie sieciowe może nie zostać wykryte. Należy wtedy zresetować konsolę.

Nowych funkcji tu jak widać, nie znajdziemy. Stabilna wersja tej aktualizacji pojawi się podobnie jak Redstone 5 w Windows 10, czyli mniej więcej w październiku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-one-version-1810-preview-now-in-alpha-ring-skip-ahead-meaningless

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor