Sierpniowa aktualizacja Xbox, a w niej streaming w jakości HD

Sierpniowa aktualizacja Xbox, a w niej streaming w jakości HD

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:35
19.08.2015
0 komentarzy
2043 wyświetlenia

Jedną z zalet posiadania Xbox One i Windows 10 jest możliwość strumieniowania gier z konsoli wprost do PC. Sierpniowa aktualizacja Xbox wniesie tę funkcję na jeszcze wyższy poziom i zapewni doświadczenie w prawdziwej jakości HD. Do aplikacji zawitają też inne nowości. Jakie? O tym poniżej.

Wszelkie niezbędne informacje o najnowszej aktualizacji znajdziemy na blogu Xbox Wire. Pełna lista zapowiedzianych na ten miesiąc zmian obejmuje:

  • Strumieniowanie gier w 1080p/60fps - funkcja streamingu posiada już wsparcie dla jakości HD: rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy 60 klatkach na sekundę. By z niej skorzystać, niezbędne będzie posiadanie szybkiego łącza internetowego. Strumieniowanie w wysokiej jakości włączymy w ustawieniach aplikacji Xbox dla Windows 10.
  • Prawy przycisk myszy - kliknięcie prawym przyciskiem myszy jednego z naszych znajomych pozwoli szybko wybrać opcję wysłania mu wiadomości lub zaproszenia do gry.
  • Powiadomienia - od dziś użytkownik może włączyć lub wyłączyć opcję otrzymywania powiadomień o zaproszeniach.
  • Ostatnio uruchamiane gry - aplikacja Xbox wyświetla w sposób dynamiczny animacje, z których dowiemy się, jak wielu naszych znajomych grało w dany tytuł oraz poznamy listę czterech znajomych, którzy grali w niego jako ostatni. Animacja przełączy się następnie do widoku naszej ostatniej gry, punktów w Gamescore oraz postępów w osiągnięciach, podanych w procentach.
  • Porównywanie osiągnięć ze znajomymi - możliwość porównania naszych osiągnięć z osiągnięciami dowolnie wybranego znajomego. Opcję tę znajdziemy w Game Hub.
  • Moje gry - moduł ten został wyposażony w widok siatki z listą pozycji, uporządkowanych w kolejności alfabetycznej. Gdy klikniemy daną literę, lista zostanie przefiltrowana. Dodając kolejne litery, możemy szybciej odszukać interesujący nas tytuł.
  • Dodawanie gier - możliwość ręcznego dodawania do kolekcji gier, do których skróty znajdują się w menu Start.

"Zespół odpowiedzialny za aplikację Xbox w Windows 10 dokonał też aktualizacji, zaadresowanej do niektórych błędów, związanych z logowaniem, lokalizacją i strumieniowaniem gier, które zgłosili użytkownicy Windows 10. Aplikacja Xbox w Windows 10 powinna zaktualizować się do nowej wersji automatycznie, gdy ta stanie się dostępna w Windows Store. Gdy otrzymasz aktualizację, wersja twojej aplikacji powinna być oznaczona numerem 8.8.15003.00000 lub wyższym" - dodaje Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-will-enable-1080p60fps-streaming-from-xbox-one-in-august

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor