Seagate wprowadza na rynek 8 TB dysk twardy dla Xbox One

Seagate wprowadza na rynek 8 TB dysk twardy dla Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:34
13.06.2017
0 komentarzy
1392 wyświetlenia

W ostatnich latach dążenia do coraz większych dysków twardych zauważalnie przystopowały. Z jednej strony można to tłumaczyć rosnącym użyciem chmury, a z drugiej - całkowitym zaspokojeniem potrzeb przeciętnego użytkownika przez dyski o pojemności nie przekraczającej 1 TB. Zapalonych graczy zdaje się to jednak nie dotyczyć.

Nie dość, że gry zajmują coraz więcej miejsca na dysku, to praktycznie odzwyczailiśmy się od odinstalowania jednych, by zrobić sobie miejsce na drugie. Producenci sprzętu są tego oczywiście świadomi i wychodzą z propozycjami kierowanymi do wszelkiej maści użytkowników. Gdzieś na krańcu spektrum gamingowego fanatyzmu ulokował się właśnie Seagate, który wypuścił na rynek Game Drive Hub dla Xboksa. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy - dysk oferuje aż 8 TB pamięci. Hub posiada też 'wielozadaniowe' wsparcie dla USB, by posiadacze przepastnych bibliotek gier mogli natychmiast sięgać po swoje ulubione tytuły. Seagate blisko współpracował z Microsoft, co gwarantuje kompatybilność z całą rodziną konsol Xbox One, wliczając w to Xbox One S i Xbox One X.

"Xbox Game Pass wystartował na początku miesiąca, dając dostęp do regularnie aktualizowanego katalogu 100+ gier Xbox. W tym tygodniu na E3 zostaną zaprezentowane kolejne wielkie tytuły Xbox, rozpalające oczekiwania graczy. Z Xbox Game Pass, pozwalającym na bezpośrednie pobieranie i dodawanie gier do biblioteki Xbox, posiadanie wystarczającego miejsca na dysku, by cieszyć się tym wszystkim, ma znaczenie krytyczne" - tłumaczy Seagate. Szacuje się, że ośmioterabajtowy Game Drive Hub może spokojnie pomieścić około 200 gier Xbox One. Na dysku można też oczywiście zapisywać inną zawartość. Jako że mamy do czynienia z hubem, urządzenie wyposażono w dwa porty USB 3.0, dzięki którym podładujemy nasze kontrolery czy urządzenia mobilne, a także podłączymy akcesoria do konsoli.

Game Drive Hub trafi do sprzedaży w tym miesiącu. Szacowana cena urządzenia wynosić ma 199,99 USD (ok. 750 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/seagate-launches-8tb-hard-drive-for-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor