Rebrandować wszystko. Arrow Launcher to teraz Microsoft Launcher

Rebrandować wszystko. Arrow Launcher to teraz Microsoft Launcher

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:49
05.10.2017
0 komentarzy
2113 wyświetlenia

Android posiada jedną istotną funkcję, której nie mają iPhone'y - to możliwość personalizacji "launchera" czyli niejako mobilnego pulpitu, który pojawia się po naciśnięciu przycisku Home. Z tego względu na Androida powstało sporo alternatywnych launcherów, w tym Arrow Launcher od Microsoft, który przeszedł właśnie spory rebranding.

Arrow Launcher został przemianowany na Microsoft Launcher. Na zmianie nazwy jednak się nie kończy. "Rozpoczynając kolejny rozdział naszej przygody, jesteśmy podekscytowani ogłaszając, że Arrow Launcher to teraz Microsoft Launcher. Nie tylko dokonaliśmy rebrandingu produktu, ale też dodaliśmy kilka nowych funkcji, które reprezentują nasz cel, jakim jest dostarczenie najlepszego produktywnego/spersonalizowanego/dostosowanego doświadczenia dla każdego na urządzeniach z Androidem. Naszą misją jest zapewnienie wszystkim klientom Androida możliwości wyboru własnego spersonalizowanego wyglądu, pozostawania zorganizowanym w drodze i bycie produktywnym na wszystkich urządzeniach" - tłumaczy Microsoft. Microsoft Launcher nawiązuje pod względem estetyki do Fluent Design System (znanego dawniej pod nazwą Project NEON), czyli nowego interfejsu Windows 10, który zadebiutuje za niecałe dwa tygodnie w Fall Creators Update. Zmieniło się też logo aplikacji.

"Aplikacja Microsoft Launcher pozwala spersonalizować urządzenie przy użyciu tapet, kolorów motywu, pakietów ikon i nie tylko. Za pomocą konta Microsoft lub konta służbowego można uzyskiwać dostęp do kalendarza, dokumentów i ostatnich działań w spersonalizowanym kanale informacyjnym. Możesz nawet otwierać zdjęcia, dokumenty i strony internetowe na komputerze z systemem Windows, aby pracować wydajnie na wszystkich urządzeniach" - głosi opis w sklepie Google Play. Dziś oprócz rebrandingu Launchera pojawiła się również zapowiedź Microsoft Edge na Androida i iOS. To nieprzypadkowe połączenie. Microsoft Launcher wspiera bowiem funkcję Continue on PC, podobnie jak mobilny Edge. Jest to pewien kamień milowy w *wielo-urządzeniowym* czy *międzyplatformowym* podejściu Microsoft - nawet, gdy w grę wchodzą platformy innych producentów.

Microsoft Launcher (Preview) w aktualnej wersji 3.8.1.36480 można już pobrać na urządzenia z Androidem (4.0.3 lub nowszym) ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/05/announcing-microsoft-edge-for-ios-and-android-microsoft-launcher/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor