Pomocnik telefonu zostanie wkrótce usunięty. Co go zastąpi?

Pomocnik telefonu zostanie wkrótce usunięty. Co go zastąpi?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:07
12.02.2018
0 komentarzy
1757 wyświetleń

Microsoft dopiero kilka lat temu zaczął myśleć poważnie o użytkownikach Androida i iOS, ale też o użytkownikach mobilnego Windows. By umożliwić im wszystkim łatwą synchronizację danych między komputerem a telefonem i np. obsługę Cortany, firma w 2015 r. wypuściła aplikację Pomocnik telefonu, znaną też jako Phone Companion. Od tego czasu w Windows 10 sporo się zmieniło i towarzystwo kompana w postaci dodatkowej aplikacji przestało już być potrzebne.

Pomocnik telefonu w Windows 10

Pomocnik telefonu był jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym rozwiązaniem, które pozwalało użytkownikom Androida i iOS łączyć swoje urządzenia mobilne z Windows 10 poprzez synchronizację m.in. OneDrive (zdjęcia z rolki aparatu trafiały od razu na komputer), OneNote, Muzyki Groove, Skype, Office, Outlook i wreszcie Cortany. Sęk w tym, że rozwiązanie ma już swoje lata. Dokładnie to trzy lata i, choć to względnie niewiele, to w tym czasie Microsoft zdołał opracować garść lepszych rozwiązań i - co istotne - zintegrować je z Windows 10. Z tego względu, gdy otworzymy teraz aplikację Pomocnik telefonu, ujrzymy alert z komunikatem "Pomocnik telefonu Microsoft zostanie wkrótce usunięty. Przejdź do obszaru Ustawienia, aby połączyć swój telefon".

Pomocnik telefonu w Windows 10

Do wyboru mamy dwie opcje - Ustawienia i Zamknij. Ta druga nie zamyka jednak aplikacji, ale sam alert. Z Pomocnika telefonu można nadal korzystać, choć nie wiadomo, jak długo. Trzeba tu zaznaczyć, że alert wyświetla się tylko w kompilacjach rozwojowych RS4 (Spring Creators Update), natomiast w ogólnodostępnym Fall Creators Update takiego komunikatu nie uświadczymy. Czyżby aplikacja miała przestać działać właśnie po wydaniu wiosennej aktualizacji dla kreatywnych? To by się zgadzało. Gdy wybierzemy opcję pierwszą, otworzy się nowa (przynajmniej z perspektywy Phone Companion) sekcja Ustawień - Telefon. Co można robić za jej pomocą? Krótko mówiąc - to samo plus obsługa funkcji Kontynuuj na komputerze. O sekcji Telefon pisaliśmy szerzej m.in. przy okazji kompilacji 16251 oraz w artykule Kontynuuowanie pracy z telefonu z systemem Android w komputerze, gdzie sami testujemy nową funkcję w Windows 10.

Nowe funkcje dla posiadaczy telefonów to w większości zasługa Fall Creators Update. Od jego wprowadzenia synchronizacja z telefonem nie wymaga już dodatkowych aplikacji - tak samo, jak nie wymaga ich np. łączenie się z Wi-Fi. Pomocnik telefonu odejdzie wkrótce na emeryturę, ale z racji tego, że jego funkcjonalność nie została zatracona, samej aplikacji żałować nie będziemy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-plans-ditch-companion-phone-app/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor