Outlook na Androida pozwala teraz zmniejszyć rozmiar obrazu przed wysłaniem

Outlook na Androida pozwala teraz zmniejszyć rozmiar obrazu przed wysłaniem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:30
03.02.2018
0 komentarzy
1001 wyświetlenie

Zdjęcia z rolki aparatu we współczesnych smartfonach mogą osiągać spore rozmiary, szczególnie gdy korzystamy z pełnych możliwości np. 12-megapikselowej matrycy. Czasami jakość ma kluczowe znaczenie i nie chcemy wtedy stosować kompresji, niemniej jednak bywa, że bardziej zależy nam na mniejszych rozmiarach pliku. Wygodną opcję takiej redukcji wagi pliku wprowadził właśnie Microsoft do aplikacji Outlook na Androida.

Outlook na Androida

Klient poczty Microsoft Outlook doczekał się aktualizacji do wersji v2.2.95, która wnosi tylko jedną, aczkolwiek całkiem poręczną nowość. Na liście zmian jej opis brzmi tak: "Zmienianie rozmiaru dużych obrazów dołączanych do wiadomości, tak aby używały mniej danych. Wszystkie cotygodniowe aktualizacje obejmują także ulepszenia wydajności i poprawki usprawniające działanie programu Outlook". O co właściwie chodzi? Gdy rozmiar zdjęcia (pliku graficznego) dodawany do wiadomości jako załącznik jest wyraźnie duży, Outlook zaproponuje nam jego zmniejszenie.

Outlook na Androida

Mniejszy rozmiar załącznika może być ważny, gdy nasz (lub naszego odbiorcy!) Internet jest limitowany i chcemy zaoszczędzić cenne megabajty, gdy nie chcemy zaśmiecać jego skrzynki przesadnie dużymi załącznikami lub gdy nie ma potrzeby, by grafika ważyła np. 10 MB. Nim wyślemy wiadomość, Outlook pozwoli nam zdecydować, czy chcemy zredukować rozmiar obrazu, czy zachować oryginalny rozmiar.

Nowa wersja Microsoft Outlook oznaczona numerem 2.2.95 jest już dostępna do pobrania ze sklepu Google Play. Outlook jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na Androida - licznik instalacji wskazuje w tym momencie na przedział 100-500 milionów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/resize-large-images-attached-to-your-message/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor