OneNote na Androidzie otrzymał ciemny motyw, ale nie każdy będzie się nim cieszyć

OneNote na Androidzie otrzymał ciemny motyw, ale nie każdy będzie się nim cieszyć

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:52
17.07.2019
504 wyświetlenia

Wszechobecne "ściemnianie" interfejsu jest teraz w modzie i w sumie może mieć ergonomiczne uzasadnienie oraz zbawienny wpływ na nasz wzrok, gdy korzystamy z danej aplikacji wieczorami. W większości przypadków jest to jednak raczej podyktowane kwestiami estetyki, a nie zdrowiem naszych oczu. OneNote na Androidzie jest aplikacją, z której korzystamy z reguły przez cały dzień. Dlatego też obecność tego motywu w tej aplikacji jest wręcz niezbędna.

Dark mode pojawił się dziś w OneNote dla telefonów z Androidem, choć niestety nie w sposób, w jaki byśmy tego oczekiwali. Zmiana nastąpiła po stronie serwera, więc nie spodziewajcie się żadnej aktualizacji dostępnej w Google Play. Co więcej, nie znajdziemy żadnej nowej opcji w ustawieniach, która pozwoliłaby ten tryb włączyć manualnie. Motyw nie jest całkiem czarny i utrzymany został w ciemnoszarej kolorystyce. Niestety nie każdy będzie się mógł nim cieszyć.

Reklama

Jest on bowiem synchronizowany z trybem systemowym, a to oznacza, że jeśli nasz telefon nie posiada systemowego trybu ciemnego, to nie będzie on dostępny również w OneNote. Problem ten szczególnie odczują między innymi posiadacze czystego Androida, który choć posiada tryb Ciemny, to obejmuje on w zasadzie tylko menu powiadomień. Nie wpływa on w żaden sposób na wygląd OneNote. Na razie nie wiadomo, czy Microsoft planuje zaimplementować dark mode w inny, wygodny i uniwersalny sposób.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/07/17/onenote-beta-for-android-is-getting-dark-mode-in-latest-update/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie