OneNote na Androida z narzędziem do zaznaczania Lasso i innymi nowościami

OneNote na Androida z narzędziem do zaznaczania Lasso i innymi nowościami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:15
07.02.2018
0 komentarzy
1038 wyświetleń

W kategorii aplikacji do prowadzenia notatek OneNote znajduje się w absolutnej czołówce, także wśród użytkowników Androida (ponad 100 milionów pobrań, średnia ocena 4,3/5). Jedną z największych zalet OneNote jest to, że jest stale aktualizowana, często w oparciu o feedback użytkowników. Tak też było tym razem. Nową wersję aplikacji wyposażono w wyczekiwane narzędzie do zaznaczania i kilka innych wygodnych rozwiązań.

OneNote Android

OneNote w najnowszej aktualizacji do wersji ?16.0.9001.2134 zyskuje trzy nowości funkcjonalne, w tym jedną szczególnie wyczekiwaną przez użytkowników. Oto lista zmian:

  1. Słuchamy opinii użytkowników. Nowe narzędzie Lasso umożliwia swobodne zaznaczanie rysunków odręcznych i innej zawartości na stronie.
  2. Możesz zmieniać rozmiar obrazów oraz przenosić tekst i obrazy na stronie, aby zachować przejrzysty układ.
  3. Sporządzasz notatki za pomocą pióra? Aplikacja OneNote obsługuje teraz odrzucanie dłonią, aby umożliwić bardziej naturalne i precyzyjne rysowanie oraz pisanie ręczne.
  4. Ulepszenia w zakresie poprawek błędów i wydajności.

Narzędzie Lasso jest dość powszechnie występujące w aplikacjach graficznych i różnego typu edytorach, pozwalając zaznaczać zawartość swobodnie - poprzez rysowanie dowolnego kształtu. Różni się to od np. zaznaczania prostokątnego, typowego choćby dla Eksploratora Windows. Jeśli jakiś element mieści się poza prostokątem, a nie chcemy przy okazji zaznaczać zbędnych elementów, zaznaczanie wykonujemy wieloetapowo, za każdym razem przytrzymując klawisz Ctrl. W przypadku lassa nic nas nie ogranicza - możemy zaznaczyć dowolny kształt za jednym zamachem, obejmując nim tylko te elementy, które nas faktycznie w danej chwili interesują.

"Wszystkie Twoje notatki w jednym miejscu, z Tobą, wszędzie. Aplikacja OneNote to cyfrowy notes na listy zadań do wykonania, notatki z wykładów i spotkań, plany urlopowe i każdą inną zawartość, którą chcesz uporządkować lub zapamiętać. Wpisz notatki przy użyciu klawiatury lub pisma odręcznego albo zrób zdjęcie — wszystko to zostanie zapisane w programie OneNote. Notatki są synchronizowane między urządzeniami, więc zawsze możesz uzyskać do nich dostęp — nieważne, gdzie jesteś. Notatki możesz też łatwo udostępniać innym. Bezpłatne aplikacje OneNote są dostępne dla komputerów stacjonarnych i Mac, telefonów Windows Phone i iPhone, tabletów iPadoraz urządzeń Apple Watch, Android Wear i urządzeń z systemem Android. Aby uzyskać dostęp do notatek, możesz przejść do witryny onenote.com" - głosi opis aplikacji.

OneNote w aktualnej wersji ?16.0.9001.2134 na urządzenia z Androidem (4.4+) można już pobrać ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor