Office 365 na Androdzie otrzymuje lipcową aktualizację

Office 365 na Androdzie otrzymuje lipcową aktualizację

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:27
17.07.2018
0 komentarzy
480 wyświetleń

Z pakietu Office możemy teraz korzystać na wiele sposobów — w ten tradycyjny, za pomocą komputerowego zestawu aplikacji, lub mobilny, korzystając z wersji online i aplikacji mobilnych. Microsoft stale rozwija każdą z tych gałęzi, a do aplikacji Office 365 na Androidzie, zawitała właśnie lipcowa aktualizacja. Sprawdźmy, co nowego w niej znajdziemy i które aplikacje zostały zaktualizowane.

Office 365 Android

Aktualizacja funkcjonalna objęła zasadniczo 3 z 5 aplikacji, czyli Word, Outlook i PowerPoint. Excel i OneNote zostały usprawnione i nie znalazły się w nich żadne nowe funkcje. Zmiany, które są najbardziej interesujące i zauważalne obejmują kolejno:

  • Word — pojawił się licznik słów podczas przewijania tekstu. To sprawia, że nawigowanie po dokumencie na ekranie smartfona jest dużo wygodniejsze.
  • Outlook — otrzymaliśmy możliwość usunięcia kontaktów oraz tryb Nie przeszkadzać, który pozwoli zachować skupienie gdy to najważniejsze. Będziemy mieć pewność, że żaden mail nam nie przeszkodzi w ważnym spotkaniu.
  • PowerPoint — tutaj pojawiła się bardzo oczekiwana funkcja, przydatna zwłaszcza teraz, gdy rozmiary ekranów smartfonów rosną wykładniczo. Możemy teraz edytować slajdy horyzontalnie. To daje więcej przestrzeni roboczej, tak potrzebnej, do efektywnej pracy.

Aplikacje pakietu Office 365 na Androidzie są w obecnych czasach równie popularne, co ich pełnoprawne desktopowe odpowiedniki. Jeszcze kilka lat wcześniej mobilne wersje nadawały się w zasadzie jedynie do przeglądania dokumentów. Jednak dzisiaj, gdy do dyspozycji mamy już całkiem sporych rozmiarów ekrany smartfonów, a same urządzenia są dużo wydajniejsze, to edycja dokumentów różnego typu jest jak najbardziej wykonalna. Aktualizacja zostanie udostępniona automatycznie, a jej dostępność można sprawdzić w Sklepie Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.office.com/en-us/article/what-s-new-in-office-365-95c8d81d-08ba-42c1-914f-bca4603e1426?ui=en-US&rs=en-US&ad=US#Platform=Android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor