Odniesienia do Windows 10 Cloud w kompilacji 15019

Odniesienia do Windows 10 Cloud w kompilacji 15019

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:55
29.01.2017
0 komentarzy
2332 wyświetlenia

Kilka dni temu pisaliśmy o Cloud Shell - nowej powłoce Windows 10, w której pierwsze skrzypce odgrywać będzie chmura. Anonimowe źródło związane z Microsoft ujawniło, że chodzi o lżejszą wersję systemu, przeznaczoną dla słabszych urządzeń. Nieoficjalne wtedy doniesienia nabrały bardziej oficjalnego wydźwięku, gdy okazało się, że odniesienia do Windows 10 w chmurze zostały ukryte w ostatniej kompilacji Insider Preview.

Na ślad Cloud Shell ponownie wpadł Petri.com. Powłoka, o której mówiło się, że zostanie oddana do użytku w drugiej połowie tego roku (prawdopodobnie w ramach Redstone 3), w plikach systemowych została ujęta już teraz. Chodzi dokładnie o Pkeyconfig.xrm-ms, który można odczytać jedynie za pomocą zewnętrznej aplikacji, np. Product Key Configuration Reader. Po otwarciu pliku będziemy mogli przeczytać o trzech edycjach Windows 10 wraz z opisami:

Jak wynika z zamieszczonych informacji, Windows 10 będzie występował w chmurowych edycjach Cloud OEM, Cloud Retail i CloudN. Ostatnia z nich (z dodatkowym 'N') to prawdopodobnie specjalne oznaczenie edycji bez niektórych aplikacji, przygotowanych dla Unii Europejskiej i Korei Południowej. Wersja detaliczna implikuje z kolei, że Windows 10 Cloud będzie dostępny nie tylko jako system preinstalowany przez producentów OEM, ale jako samodzielny produkt, który można będzie kupić. Przy okazji warto przypomnieć, że w oficjalnej dokumentacji od Microsoft padła też nazwa Windows 10 RT, co może oznaczać, że nowych wersji "Okienek" będzie dużo więcej.

Odniesienia do Cloud Shell to oczywiście nie jedyne, co do Creators Update wprowadza ostatnia aktualizacja Insider Preview. Więcej o jej nowościach funkcjonalnych i poprawkach przeczytacie w naszym artykule: Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15019 dla PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/references-to-windows-10-cloud-appear-in-build-15019

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor