Obsługa smartfona za pomocą PC stanie się lepsza niż kiedykolwiek

Obsługa smartfona za pomocą PC stanie się lepsza niż kiedykolwiek

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:26
10.01.2018
0 komentarzy
1093 wyświetlenia

W dzisiejszym świecie niemal każdy korzysta na co dzień z dwóch urządzeń, smartfona oraz komputera. Mimo że łączy je wiele cech, to tak naprawdę nie współpracują one ze sobą harmonijnie - gdy podczas pracy nad ważnym dokumentem za pomocą komputera zmuszeni będziemy do odpisania na ważną wiadomość za pomocą telefonu, najprawdopodobniej wybijemy się po prostu z rytmu i dalsza edycja posuwać się będzie mozolnie. Spowodowane jest to między innymi faktem, że bezpośrednio z obsługi dużego ekranu oraz fizycznej klawiatury przechodzimy na niewielki ekranik oraz klawiaturę dotykową. Rzecz jasna powstały inicjatywy mające uprościć jednoczesną obsługę komórki i komputera, w większości jednak poległy dosyć szybko. Nawet Microsoft zainteresował się swego czasu tą kwestią, umożliwiając skonfigurowanie swojej aplikacji Skype UWP w ten sposób, że wiadomości sms mogły być pisane z poziomu komputera i wysyłane za pośrednictwem smartfona. O wiele więcej możliwości udostępnia jednak Dell Mobile Connect, czyli najnowsza aplikacja jednego z gigantów rynku IT.

Przekazywanie okna aplikacji

Jednym z największych atutów rozwiązania opracowanego przez Dell jest to, że za jego pomocą można nie tylko pisać i odczytywać wiadomości, lecz również nawiązać bądź odebrać połączenie głosowe. Oczywiście wymusza to pozostawienie komórki we względnie niewielkiej odległości od komputera (tryb głośnomówiący), jednak nie powinien to być problem – w dzisiejszych czasach mało kto pozostawia telefon poza zasięgiem ręki. Jedną z bardziej przydatnych funkcji opisywanej aplikacji okazują się powiadomienia typu push – dzięki nim na PC wyświetlone zostaną wszelkie komunikaty, również te dotyczące popularnych komunikatorów. Niektóre programy zewnętrzne mają ponadto wyświetlać się również na ekranie komputera po uruchomieniu ich na smartfonie - nie wiadomo jednak o które do końca chodzi. Do komunikacji pomiędzy urządzeniami aplikacja wykorzystywać ma łączność Wi-fi oraz Bluetooth – oznacza to, że dane pakietowe użytkowników nie będą zużywały się podczas korzystania z Dell Mobile Connect. Co przy tym ciekawe, nowe rozwiązanie obsługiwać ma nie tylko smartfony działające na systemie Android, lecz również te spod znaku nadgryzionego jabłka.

Jak łatwo zauważyć, Dell Mobile Connect ma szansę znacząco wpłynąć na sposób, w jaki obsługujemy tandem w postaci smartfona i komputera. Niestety, rozwiązanie to ma jedną, za to potężną wadę – dostępne będzie początkowo jedynie na trzech najnowszych laptopach Della wyposażonych w Windows 10, zaś jego ukazanie się w formie bardziej otwartej na inne urządzenia nie jest wcale pewne. Rzecz jasna Dell Mobile Connect nie pojawi się na starszych wersjach Windows nigdy, bowiem brakuje w nich niezbędnych do poprawnego działania aplikacji mechanizmów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/dell-mobile-connect-will-sync-text-messages-and-phone-calls-to-the-companys-new-windows-10-pcs

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor