Nowe kompilacje Redstone 5 wkrótce w pierścieniach Fast i Slow

Nowe kompilacje Redstone 5 wkrótce w pierścieniach Fast i Slow

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:16
03.05.2018
0 komentarzy
887 wyświetleń

April 2018 Update, rozwijany przez ostatnie miesiące w programie Insider jako Redstone 4, w miniony poniedziałek stał się ogólnodostępny. Czas więc, by do Fast Ring wszedł Redstone 5, dostępny jak na razie tylko dla Insiderów, którzy wybrali opcję Skip ahead. Kiedy to się stanie i na co warto zwrócić uwagę, jeśli nasz Windows 10 pozostaje w programie Insider? Dona Sarkar odpowiada na obydwa pytania i radzi, co zrobić, jeśli chcemy zostać przy RS4.

Windows 10 Redstone 5

Redstone 5, który być może przyjmie nazwę version 1809, pozostaje na dość wczesnym etapie rozwoju i może być na tyle zabugowany, że codzienna praca z nim wydaje się nie najlepszym pomysłem. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki sposób dostarczania aktualizacji funkcjonuje na naszym komputerze. Jeśli pozostajemy w Fast Ring albo Slow Ring (pierścieniach szybkich/wolnych aktualizacji), to przy wydaniu najbliższej kompilacji Redstone 5 wskoczymy do tej właśnie gałęzi, opuszczając Redstone 4. Jeśli jednak chcemy przy nim pozostać, powinniśmy możliwie jak najszybciej przesiąść się na pierścień Release Preview. Sprawdźmy teraz, co na ten temat pisze szefowa programu Insider.

"#WidnowsInsiderzy: jeśli nie chcecie zacząć otrzymywać kompilacji RS5, powinniście przejść do Release Preview już DZISIAJ. W obydwu WIP - Fast i Slow - zaczną być obserwowane buildy RS5....dlaczego, tak, wkrótce (tm)" - pisze Dona Sarkar. Innymi słowy nowe kompilacje Redstone 5 zaczną pojawiać się szybciej niż myślimy, być może nawet jutro albo w przyszłym tygodniu. Jeśli pozostajemy w pierścieniu Slow albo Fast i chcemy przez najbliższy czas pozostać przy RS4 (April 2018 Update), musimy przejść do Release Preview. W przeciwnym razie, by cofnąć się do RS4, konieczny będzie reset systemu. Jak zatem tego dokonać? Wchodzimy w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows > Jakiego rodzaju zawartość chcesz otrzymywać? i wybieramy z listy opcję Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje. Jej wybór automatycznie zmieni pierścień na Release Preview.

Redstone 5 rozwijany jest w programie Insider od 14 lutego, a ostatnia kompilacja z tej gałęzi ukazała się 25 kwietnia. Do tej pory wszystko odbywało się w Skip ahead, przez co dostęp do tych kompilacji miało nieliczne grono Insiderów, którzy na tę opcję się załapali. Prawdopodobnie już w najbliższych dniach łatka ekskluzywności zostanie zerwana, a RS5 będzie otwarty dla wszystkich - wystarczy tylko przystąpić do programu Insider.

Aktualizacja: kompilacja 17661 właśnie się ukazała! Listę zmian możecie prześledzić tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsft-says-redstone-5-builds-to-hit-fast-and-slow-rings-soon-insiders-to-check-settings

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor