Nikt nie spodziewał się... Windows 10!

Nikt nie spodziewał się... Windows 10!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:37
30.09.2014
2 komentarze
2979 wyświetleń

To już jasne. Na trwającej właśnie konferencji w San Francisco został zaprezentowany Windows 10. Jedna rodzina produktów, jedna platforma i jeden sklep - takim hasłem Microsoft promuje nadchodzący system.

Nowa generacja Windows (dotychczas pod nazwą kodową Threshold) zunifikuje wszystkie platformy, począwszy od smartfonów, poprzez tablety, a kończąc na PC. Microsoft odwołał się do użytkowników Windows 7, którym proponuje upgrade do Windows 10 jako do "najbardziej wszechstronnej platformy w historii." Jak powiedział Joe Belforie, "Chcielibyśmy, by ci użytkownicy Windows 7, którzy patrzą z sentymentem na wczorajszą jazdę Priusem pierwszej generacji, przesiedli się na Windows 10, który jest jak Tesla."

Windows 10

"Windows 10 dostarczy właściwego doświadczenia na właściwym urządzeniu we właściwym czasie" - mówi Terry Myerson z Microsoftu - "Windows 10 uruchomi się na największej liczbie urządzeń z historii". Możemy się spodziewać unikalnego interfejsu użytkownika w zależności od wybranego urządzenia. To niejako kombinacja Windows 7 i Windows 8, jednak z bardziej wyważonym podejściem do preferowanej technologii (dotykowa lub tradycyjna).

Po przejściu dużej fali krytyki, jaką Microsoft musiał przyjąć, projektanci interfejsu użytkownika pod czujnym okiem Joe Belfiore'a przywrócili do życia jeden z najważniejszych elementów wcześniejszych wersji Windows, jakim jest menu Start.

W Windows 10, menu Start, oprócz ujednoliconego wyglądu otrzyma też funkcjonalność ekranu Start z Windows 8. Prawa strona nowego menu Start przeznaczona będzie do przypinania kafelków aplikacji, które podobnie jak na ekranie Start, można dowolnie układać i zmieniać ich rozmiar. Ponadto menu Start w Windows 10 wyposażone jest w opcję zarządzania zasilaniem: wyłączanie i ponowne uruchamianie komputera.

Konferencja trwa nadal. Bądźcie razem z nami, gdyż niedługo opublikujemy na łamach CentrumXP.pl więcej szczegółów!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2014/9/30/6868695/microsoft-windows-10-announced-official

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • PiotrSz 09:27 01.10.2014

    Ostro grają! Innowacyjność jak u Appla ;-) "Ponadto menu Start w Windows 10 wyposażone jest w opcję zarządzania zasilaniem: wyłączanie i ponowne uruchamianie komputera." SZOK!

  • jan 10:19 01.10.2014

    Krążyły plotki, że system ma być za darmo. Czy coś na ten temat wiadomo? Czy na konferencji był poruszany ten temat?

Skomentuj

Autor