Nieznany dotąd build Windows 10 na prezentacji Lenovo

Nieznany dotąd build Windows 10 na prezentacji Lenovo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:57
29.05.2015
1 komentarz
2193 wyświetlenia

W tym tygodniu Lenovo prowadziło swoją własną konferencję technologiczną Tech World. Zaprezentowano na niej nowe usługi i produkty, w tym laptopy, o których pisaliśmy w środę: Ideapad 100, Z41 oraz Z51. Dość ciekawą nowością jest funkcja REACHit, która integruje się z Cortaną i wnosi możliwości głębokiego wyszukiwania.

To właśnie podczas prezentacji REACHit na scenie pojawił się Satya Nadella, który opowiadał o funkcjonalności, uruchomionej w nieznanej dotąd kompilacji Windows 10. Jeśli włączycie poniższe wideo, możecie kilka razy zobaczyć Windows 10 w akcji. Skąd wiemy, że to niewydany build? Możemy tu obejrzeć czarno-białe ikony na pasku zadań, w tym nową ikonę przeglądarki Microsoft Edge. Ponadto usunięcie znaku wodnego z prawego dolnego rogu ekranu sugeruje modyfikację systemu na potrzeby oficjalnej prezentacji.

Czy odmieniony zestaw ikon po raz kolejny trafi do nowych kompilacji Windows 10: Insider Preview? Tego nie da się wykluczyć. Z drugiej strony istnieje możliwość, że widoczny powyżej build został odpowiednio skompilowany wyłącznie na potrzeby prezentacji i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Wprawne oko dostrzeże też pewną nieścisłość, która może podać w wątpliwość fakt, że prezentacja odbywa się w czasie rzeczywistym (choć to żadna nowość na tego typu wystąpieniach). W 39 sekundzie widać aktualną datę na systemowym zegarze, podczas gdy 12 sekunda wskazuję na 2 kwietnia.

O nowym buildzie wciąż niewiele wiadomo, ale nie w tym rzecz. Bardziej ciekawi nas to, co Lenovo ma do zaoferowania swoim użytkownikom. Obok trzech nowych laptopów chiński koncern zaprezentował funkcję REACHit, o której więcej napiszemy już niebawem!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-shows-off-unreleased-build-of-windows-10-with-black-and-white-icons

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • re 11:53 30.05.2015

    Buid 10130 już dostępny w fast ring: http://www.neowin.net/news/what039s-new-in-windows-10-insider-preview-build-10130

Skomentuj

Autor