Microsoft wstępnie o procesie wdrażania Windows 10

Microsoft wstępnie o procesie wdrażania Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
21:50
02.07.2015
2 komentarze
2841 wyświetlenie

O tym, że Microsoft zamierza wydać na rynek kliencką wersję Windows 10 dokładnie 29 lipca bieżącego roku, nie trzeba już chyba nikomu przypominać. Dziś Terry Myerson, wicedyrektor wykonawczy działu systemów operacyjnych w Microsoft, ujawnił kilka istotnych szczegółów na temat procesu dostarczania kopii nowego systemu Windows na komputery klientów końcowych, które oferowane im będą w ramach rocznego programu darmowej aktualizacji. Jak zatem wyglądać będzie ten proces?

Sam proces wdrażania finalnej kompilacji Windows 10 będzie miał charakter falowy i rozpocznie się w dniu premiery od udostępnienia systemu uczestnikom programu Windows Insider, stopniowo rozszerzając się na pozostałych klientów. W kolejnym etapie system udostępniany będzie wszystkim tym, którzy zarezerwowali sobie własną kopię systemu Windows 10. Jeśli to zrobiliśmy, nasz komputer zostanie sprawdzony pod kątem wymagań i kompatybilności nowego systemu z istniejącym sprzętem i oprogramowaniem. Jeśli maszyna użytkownika spełnia stawiane mu wymagania, a system został już pobrany, otrzymamy powiadomienie o możliwości rozpoczęcia procesu aktualizacji.

Jeśli nasz system nie jest w pełni gotowy na Windows 10, w ramach procesu aktualizacji otrzymamy garść stosownych informacji dotyczących ewentualnej niekompatybilności z bieżącymi aplikacjami lub sterownikami. Na tym etapie powinniśmy uzyskać także odpowiednie dane kontaktowe do dostawców niezgodnego oprogramowania, co umożliwi nam pozyskanie od nich konkretnych informacji na temat zgodności ich produktów z nowym systemem i ewentualnych aktualizacji rozwiązujących zaistniałe problemy. Choć może się zdarzyć, że z uwagi na niezgodność z poszczególnymi komponentami lub sterownikami kontynuacja procesu uaktualnienia nie będzie możliwa, w większości przypadków będziemy mogli na własne życzenie kontynuować proces aktualizacji do Windows 10, a następnie starać się rozwiązać problemy z kompatybilnością już z poziomu nowej wersji systemu.

Windows 10 w dniu premiery powinien być także dostępny dla klientów biznesowych korzystających ze standardowego modelu licencjonowania, którzy to zazwyczaj korzystają na swoich komputerach z edycji Pro. Z kolei klienci korzystający z licencjonowania grupowego powinni otrzymać dostęp do edycji Enterprise oraz Education już 1 sierpnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • TheRockZBK 22:18 02.07.2015

    już jest nowy bulid 10162 :D

  • Krzysiek 23:13 02.07.2015

    @TheRockZBK: Tak, informowaliśmy już o tym.

Skomentuj

Autor