Microsoft tworzy własny launcher dla Androida

Microsoft tworzy własny launcher dla Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:21
28.07.2015
1 komentarz
2675 wyświetleń

Wieloplatformowa strategia Microsoftu opiera się przede wszystkim na udostępnianiu (czy wręcz zalewaniu) konkurencyjnych platform aplikacjami i usługami. Część z nich była przez wiele lat dostępna tylko dla użytkowników Windows. Dotyczy to choćby pakietu Office, który od miesięcy podbija systemy Android i iOS. Tym razem Microsoft wycelował jedynie w Androida, tworząc ekskluzywny launcher. Znajduje się on w fazie prywatnych testów beta.

Arrow Launcher Beta to aplikacja, która zastąpi tradycyjny interfejs użytkownika (GUI) w urządzeniach z systemem Android. Obszar roboczy został podzielony na trzy ekrany, do których dostęp zyskamy, przesuwając palcem w lewo lub w prawo. Są to następujące sekcje:

  • Kontakty (People): często wybierane/ostatnio wybierane kontakty
  • Aplikacje (Apps): często używane i niedawno zainstalowane aplikacje
  • Powiadomienia i przypomnienia (Notes and reminders): nastawianie budzików, przypomnienia i inne komunikaty

Arrow Launcher Beta

"Podobnie jak w przypadku innych launcherów dla Androida, Arrow Launcher oferuje panel, do którego można przypiąć często używane aplikacje, by mieć do nich szybki dostęp" - pisze Microsoft. Z poziomu panelu możemy niejako wysunąć kolejne sekcje, takie jak ustawienia launchera, strony z tapetami czy feedbackiem, a także kontakty. Jeśli chodzi o możliwość personalizacji Arrow Launchera, pojawiają się tu pewne ograniczenia. Przykładowo, użytkownik nie może usunąć podstawowych trzech ekranów lub dodać swoje własne, zmienić wyglądu i rozmiaru ikon, ani dodawać własnych aplikacji do listy "często używanych". Jedną z ciekawszych funkcji launchera jest za to możliwość ustawienia tapety dnia Bing jako tła ekranu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Arrow Launcher znajduje się w zamkniętej fazie prywatnych testów beta. Oznacza to, że do testowania aplikacji niezbędne jest uzyskanie zaproszenia. Można o nie poprosić w stworzonej do tego celu grupie w Google+. Osoby niezainteresowane przystąpieniem do programu beta mogą - jak pisze Microsoft - pobrać odpowiedni plik .APK z chmury OneDrive.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-developing-an-android-launcher-called-arrow-now-in-private-beta

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • wowka29 14:52 04.08.2015

    Niestety w chmurze tego nie ma.

Skomentuj

Autor