Microsoft przedstawia partnerom OEM swoją wizję marketingową dla Windows 10

Microsoft przedstawia partnerom OEM swoją wizję marketingową dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:38
10.06.2015
0 komentarzy
2159 wyświetleń

Jako że powoli zbliżamy się już do premiery Windows 10, Microsoft przekazuje wiadomości producentom OEM i konsumentom. W swego rodzaju webinarium firma nakreśliła plan marketingowy, który ma pomóc w dystrybucji systemu dla poszczególnych grup docelowych. Ogólne przesłanie jest już nam znane. To perspektywa One Windows - wieloplatformowy Windows 10, usprawniający produktywność użytkowników jak nigdy dotąd.

Jak dotąd o Windows 10 mówiło się przede wszystkim w kontekście jego funkcjonalności, nie zwracając większej uwagi na aspekty marketingowe. Microsoft zarysował więc obraz, który uwzględnia najważniejsze cechy Windows 10. Propozycja dla użytkowników domowych obejmuje następujące cechy:

  • Bezpłatna aktualizacja z Windows 7 i Windows 8.
  • Nowy system będzie zawsze na czasie w kwestiach nowych właściwości i rozszerzeń bezpieczeństwa.
  • Bardziej spersonalizowane doświadczenie dzięki Cortanie i Windows Hello.
  • Windows 10 jako system wieloplatformowy; skupienie się na Continuum i grach Xbox.
  • Większa produktywność dzięki Edge i (dotykowemu) Office.

W przypadku małych i średnich firm Microsoft proponuje zwrócenie uwagi na korzyści dla nowoczesnego biznesu, wsparcie dla innowacyjnych urządzeń w przystępnych cenach, łatwość instalacji i zarządzania oraz zabezpieczenia klasy biznes. Windows 10 dla większych firm i organizacji ma z kolei zapewnić wysoki stopień produktywności, innowacyjne urządzenia (aspekty takie jak Continuum, pióra dotykowe, urządzenia biometryczne i IoT), ochronę przed nowoczesnymi zagrożeniami oraz wsparcie dla nieustającej innowacyjności.

Warto też zwrócić uwagę na system w wersji Education. Posiada on praktycznie wszystkie funkcjonalności Windows 10 Enterprise, zapewniając dodatkowo łatwość aktualizacji z poziomu Windows 10 Home. Edycja ta będzie przeznaczona dla instytucji edukacyjnych, studentów, nauczycieli oraz administratorów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-shows-oems-how-to-market-windows-10-talks-features-and-skus

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor