Microsoft odświeża ikony w Windows 10

Microsoft odświeża ikony w Windows 10

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
23:35
17.12.2014
1 komentarz
3717 wyświetleń

Ostatni build poglądowej wersji Windows 10 oznaczony numerem 9901 to nie tylko nowe funkcje i poprawki, ale też zmiany w interfejsie graficznym. Kolejną nowością są odświeżone ikony.

W kwestii interfejsu graficznego nowy build 9901 przyniósł już nowy pasek zadań oraz nowe, ciemniejsze obramowania okien. Następnie Microsoft postanowił odświeżyć kilka ikon. Zmiany nie są rewolucyjne, ale taka zmiana z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać. Na poniższej grafice widać porównanie ikon w stosunku do poprzedniej wersji poglądowej. Stare ikony są oznaczone kolorem szarym, a nowe białym. Nowe ikony są również smuklejsze i podobnie jak poprzednio nie są wypełnione kolorem.

Plik, w którym społeczność Windows znalazła zestaw nowych ikon nazywa się MDL2 Asset, co zostało już przetłumaczone jako 'Modern Design Language 2'. Niektóre z tych ikon zauważono już w poprzednich wersjach build Windows 10, więc można się spodziewać, że w finalnej wersji znajdą się wszystkie widoczne na powyższej grafice.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-new-modern-ui-icons-found-show-evolution-of-the-design-language

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 09:04 22.12.2014

    Widzę ikonę przedstawiającą starą dyskietkę 3.5"". To chyba pomyłka? Nikt z młodych nie wie co to jest. Powinni pomyśleć nad innym symbolem zapisu na dysk.

Skomentuj

Autor