Microsoft Flow dla Androida już do pobrania jako publiczna beta

Microsoft Flow dla Androida już do pobrania jako publiczna beta

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:19
12.08.2016
0 komentarzy
2014 wyświetlenia

W kwietniu tego roku Microsoft przedstawił Flow - narzędzie przeznaczone dla klientów biznesowych i edukacyjnych, które łączy w sobie obsługę dwóch lub większej liczby innych serwisów. Jego działanie odbywa się podług modelu IFTTT (If This Then That), który pozwala układać "recepty", czyli zautomatyzowane łańcuchy zadań dla predefiniowanych wydarzeń, zmian i akcji w serwisach internetowych. Innymi słowy, Flow zapewnia automatyczny przepływ konkretnych danych między rosnącą liczbą aplikacji i usług SaaS, typowych dla biznesu.

W czerwcu serwis oddano do użytku dla iOS, zaś miesiąc później trafił na Androida jako zamknięta wersja beta. Teraz, po zebraniu wystarczającej ilości danych, Microsoft udostępnił aplikację Flow w sklepie Google Play. Publiczna wersja beta zawiera kilka ulepszeń, których nie posiadało poprzednie wydanie: wsparcie dla wyświetlania skomplikowanych łańcuchów akcji, poprawione doświadczenie pierwszego uruchomienia, łatwiejsze publikowanie feedbacku oraz poprawki błędów.

Flow

Warto przypomnieć, że Flow jest z założenia przeznaczony tylko dla użytkowników, logujących się ze służbowych lub edukacyjnych adresów e-mail. Rejestracja z takiego aliasu jest niezbędna, by zacząć korzystać z aplikacji. Flow - jak wspomnieliśmy - łączy dane i akcje z wielu serwisów, wliczając w to:

  • Twitter
  • Facebook
  • Slack
  • Google Drive
  • GitHub
  • MailChimp
  • Salesforce
  • Dropbox
  • Box

...i nie tylko, bowiem obsługiwane są też produkty Microsoft, takie jak Yammer, SharePoint, Wunderlist, Azure, OneDrive, Dynamics i Office 365. Aplikacja znajduje się obecnie w fazie beta, stąd też nie możemy zagwarantować, że podczas użytkowania nie natkniecie się na problemy czy błędy. Zainteresowani użytkownicy Androida (w wersji 5.0 lub wyższej) mogą przetestować Microsoft Flow już dziś, pobierając aplikację ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-flow-for-android-begins-public-beta

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor