Listopadowe aktualizacje: Windows 10 dla Xbox One i Threshold 2

Listopadowe aktualizacje: Windows 10 dla Xbox One i Threshold 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
22.10.2015
3 komentarze
2628 wyświetleń

Odkąd twórcy Windows 10 wrzucili wyższy bieg, kumulatywne aktualizacje zaczęły pojawiać się coraz częściej. Te skupiały się przede wszystkim na poprawkach błędów. Nadchodzi jednak czas na pierwszą poważną aktualizację, znaną pod nazwą Threshold 2. Ponadto na uczestników programu poglądowego Xbox One czeka zbliżające się doświadczenie Windows 10, oficjalnie zwane Nowym Doświadczeniem Xbox One (New Xbox One Experience). Obie aktualizacje przewidziane są na listopad.

Threshold 2 to wewnętrzna nazwa kodowa pierwszej dużej aktualizacji funkcjonalnej, która niebawem trafi do Windows 10. Nieoficjalnie mówi się, że aktualizacja otrzyma numer 1511 (15 jako rok i 11 jako miesiąc) i stanie się oficjalnie znana jako November Update. Użytkownicy będą mogli pobrać ją już z poziomu czystego builda RTM. Aktualizacja będzie miała najwyraźniej charakter zbiorczy, a więc doinstaluje wszystkie wcześniejsze uaktualnienia, jeśli użytkownik nie zrobił tego wcześniej. Analogicznie użytkownicy Windows 7 lub Windows 8, dokonujący upgrade'u do Windows 10, otrzymają go już z listopadową aktualizacją na pokładzie.

Skype w Windows 10

Druga wiadomość dotyczy konsoli Xbox One. Jak donosi portal Windows Central, Microsoft zaczął wysyłać do użytkowników programu Xbox One Preview wiadomość o następującej treści: "New Xbox One Experience (NXOE) jawi się już na horyzoncie! Przygotowując się do tego, zaczniemy już niebawem przenosić wszystkie konsole [objęte programem] Preview do NXOE. Jeśli nie chcesz się przenieść, prosimy, odznacz opcję Preview z kafelka Rejestracji w aplikacji Xbox Preview Dashboard". Nowe Doświadczenie Xbox One jest testowane od września. Początkowo dostęp do niego mieli jedynie najaktywniejsi uczestnicy programu poglądowego. Już niedługo wszyscy w programie będą mogli testować powiązane z Windows 10 środowisko, nim te trafi do ogólnodostępnej aktualizacji Xbox One.

Xbox One. Źródło: The Verge

Do aktualizacji Threshold 2 zostanie dołączona desktopowa wersja komunikatora, będąca w zasadzie "przerobionym" Skype. Jak wiadomo, aplikacja nie zdążyła zadebiutować przed ukończeniem Windows 10 RTM. Drugą wyczekiwaną właściwością jest wsparcie dla instalacji aplikacji na kartach SD. Obie te funkcjonalności są obecnie testowane w programie Insider Preview (także w Windows 10 Mobile!). Jeśli zaś chodzi o posiadaczy konsoli, większość informacji zawarliśmy w tekście "Windows 10 dla Xbox One już niebawem. Czego się spodziewać?". Jedną z wyczekiwanych nowości jest także Cortana. Ma ona trafić do NXOE dopiero w 2016 r., tym niemniej wersja poglądowa ma szansę zadebiutować jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-windows-10-based-xbox-one-user-experience-will-soon-roll-out-to-all-preview-members

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Matys 17:35 22.10.2015

    Najnowsza oficjalna aktualizacja Windows 10 Insider Preview dla PC ma oznaczenie właśnie już 15... coś i datowana jest na 2016 rok.

  • adam 20:56 22.10.2015

    To jest numer kompilacji. Tu pewnie będzie przejście z Windows 10 na Windows 10.1511.[numer_kompilacji]...

  • Matys 21:23 24.10.2015

    U mnie na kompilacji pisze dokładnie: Microsoft Windows Version 1511 (OS Build 10565.0) 2016 Microsoft Corporation.

Skomentuj

Autor