Koniec logowania do konsoli Xbox?

Koniec logowania do konsoli Xbox?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:08
12.06.2017
0 komentarzy
1223 wyświetlenia

Jak wiadomo konsola Xbox służy obecnie nie tylko jako maszyna przeznaczona wyłącznie do gier, lecz również jako domowe centrum multimedialne. Z tego właśnie powodu często współdzielona jest ona przez kilku użytkowników, co z kolei wymusza każdorazowe logowanie. Microsoft postanowił jednak znacznie uprościć ten proces, mając na uwadze fakt, że niemal każdy z korzystających ma swojego prywatnego gamepada.

Funkcja nad którą pracują właśnie specjaliści giganta z Redmond nosi nazwę Controller Linking. Jej działanie jest banalnie proste w swych założeniach: każdy z użytkowników posiadać ma własny kontroler, przy pomocy którego loguje się do systemu bez wpisywania hasła czy też wyboru profilu. Wystarczyć do tego ma dosłownie wciśnięcie jednego przycisku. Mimo iż funkcjonalność ta ukaże się oficjalnie dopiero podczas wprowadzenia Fall Creators Update, już w chwili obecnej przetestować mogą ją członkowie programu Xbox Insider. Aby przeprowadzić konfigurację wspominanej funkcji, należy:

  1. Otworzyć Ustawienia, będąc zalogowanym na pożądanym koncie oraz korzystając z wybranego gamepada.
  2. Przejść do sekcji Sign-in, security and passkey.
  3. Wybrać w niej opcję opisaną jako This Signs in Nobody, wówczas pojawi się okno potwierdzające.
  4. Zatwierdzamy proces poprzez wybranie Link Controller.

Tak właśnie wygląda konfiguracja Controller Linking

Mimo iż wygodna, funkcjonalność ta może być również potencjalnie niebezpieczna. Umożliwia ona bowiem zalogowanie się do przypisanego konta osobie, która fizycznie posiada konkretnego gamepada, wobec czego posiadacze młodszego rodzeństwa lub dzieci powinni mieć się na baczności. Niemniej, o ile przejęcie go przez kogoś innego nie wchodzi w grę, powinna ona poprawić komfort z użytkowania konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/how-use-xbox-one-controller-linking

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor