Kolejne nowości w aplikacji Zdjęcia

Kolejne nowości w aplikacji Zdjęcia

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:05
07.03.2018
0 komentarzy
1024 wyświetlenia

Jednym z głównych założeń systemu Windows 10, jest jego stałe ulepszanie przez Microsoft. Gigant dokonuje tego głównie za pośrednictwem wielkich aktualizacji, których co roku oczekiwać możemy w ilości dwóch. Już niebawem zadebiutuje najnowsza z nich i jednocześnie pierwsza w roku 2018 – Spring Creators Update. Ogólny zarys nowych funkcji jest już znany od dawna, jednak ja to zwykle bywa, im bliższa jest premiera, tym więcej szczegółów wypływa na światło dzienne. Nie powinno więc raczej nikogo zaskoczyć, że w Sieci pojawiły się doniesienia o kolejnych nowościach które Microsoft planuje wprowadzić w aplikacji Zdjęcia.

Fotografią pasjonuje się coraz więcej osób

Prawdopodobnie najistotniejszą ze świeżo ujawnionych nowości okaże się swego rodzaju oś czasu. Za jej pomocą w wygodny sposób będziemy mogli przeskoczyć do dowolnego okresu, w którym wykonane zostały zdjęcia. Powinno to znacząco uprościć przeglądanie naszych albumów, zwłaszcza podczas wyszukiwania fotografii z ważnych momentów w naszym życiu. Microsoft stwierdził ponadto, że dobrze będzie oddać w ręce użytkowników możliwość przeprowadzenia narracji według własnego uznania, wobec czego możliwe będzie nagranie mowy i osadzenie jej w przygotowywanym materiale, bezpośrednio z poziomu aplikacji Zdjęcia.

Dodawanie narracji

Kolejną zmianą którą zaobserwujemy, jest ulepszenie galerii zdjęć. Podczas wyświetlania wybranego zdjęcia na pasku u dołu podglądu wyświetlone zostaną miniatury fotografii sąsiadujących z właśnie przeglądaną. Dzięki temu poruszanie się pomiędzy zdjęciami usprawni się, oszczędzając nam konieczności przeklikiwania się przez kolejne elementy. Co ciekawe, w Spring Creators Update spodziewać się możemy również integracji podglądu zdjęć z Paint 3D, dzięki czemu od razu po obejrzeniu danej fotografii będziemy mogli zabrać się za jej edytowanie.

Jak widać, w aplikacji Zdjęcia pojawi się w najbliższym czasie kilka całkiem przydatnych funkcji, które uczynią ją jeszcze przyjemniejszą i wygodniejszą w użyciu. Nie są to oczywiście wszystkie zmiany mające pojawić się w Spring Creators Update, bowiem tych jest o wiele więcej. Oczywiście o wszystkich informować będziemy Was na bieżąco!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.aggiornamentilumia.it/2018/03/06/microsoft-foto-timeline-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor