Kolejna wielka firma decyduje się na Windows 10

Kolejna wielka firma decyduje się na Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:56
29.06.2017
0 komentarzy
2122 wyświetlenia

Jak wiadomo, Windows 10 jest ostatecznym systemem operacyjnym Microsoftu, który to wspierany ma być stale i bezterminowo. Nic więc dziwnego, że sięgają po niego coraz to kolejne firmy, porzucając przestarzałe już rozwiązania, takie jak chociażby Windows 7, którego podstawowe wsparcie już wygasło. Rzadko jednak zdarza się, aby jedne przedsiębiorstwo dokonywało tej zmiany w przypadku tak dużej ilości sprzętu, jak Accenture.

Firma ta co prawda nie zamierza uaktualnić tak wielkiej liczby maszyn jak Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych (aż 4 miliony), jednakże liczba komputerów, które poddane zostaną temu procesowi, nadal budzi respekt. Accenture planuje bowiem przesadzić na Windows 10 aż 400 tysięcy swoich pracowników! Tak znacząca liczba wpłynie przy okazji na statystyki rynku, dokładniej rzecz ujmując na udział tego właśnie OS wśród całej puli komputerów. To zaś z kolei może doprowadzić do tego, że wahające się nad zmianą firmy jednak ostatecznie się na nią zdecydują.

Accenture zdecydowało się na Windows 10

Zakładając, że kolejne przedsiębiorstwa i instytucje zaczną w przyszłości korzystać z Windows 10, globalne cyber-bezpieczeństwo powinno się poprawić. Wystarczy przypomnieć sobie niedawne problemy wywołane przez WannaCry, na którego w pełni zaktualizowany Windows 10 był całkowicie odporny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/accenture-is-upgrading-over-400000-employees-to-windows-10-by-next-year?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+n

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor