Klasyka w nowym wydaniu. Kolejne tytuły z Xbox 360 kompatybilne z Xbox One

Klasyka w nowym wydaniu. Kolejne tytuły z Xbox 360 kompatybilne z Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:21
05.05.2016
0 komentarzy
2345 wyświetleń

W listopadzie zeszłego roku pojawiła się największa dotąd aktualizacja Xbox One - New Xbox One Experience. Jedną z najbardziej przełomowych nowości okazała się funkcja wstecznej kompatybilności (Xbox One Backward Compatibility) z konsolą Xbox 360. Początkowo lista zgodnych gier obejmowała 104 pozycje i przez ostatnie pół roku systematycznie się rozrastała. Dziś dołączyło do niej 5 nowych tytułów.

Dziś lista kompatybilnych gier z Xbox 360 jest dużo bardziej okazała, a spośród tegorocznych nowości warto wspomnieć choćby o Star Wars: The Force Unleashed (I i II część), DOOM 3 BFG Edition, Duke Nukem Manhattan Project, Dead Space, Outland, Left 4 Dead 2, Halo Wars, Soul Calibur II HD, Dark Souls, Tekken Tag Tournament 2, Assassin’s Creed, GRID 2 czy Saints Row IV. Obok kasowych produkcji z kategorii AAA istnieje też wsparcie dla wielu mniej znanych, niskobudżetowych czy wręcz niezależnych produkcji. W tym miesiącu zespół Xbox dodał 5 nowych produkcji właśnie z tej kategorii. To raczej coś na odstresowanie dla fanów arcade'ówek, niż kasowe hity. Poniżej zrzuty ekranu i kilka słów o każdej z nich.

Jak ogłosił dziś Major Nelson (Larry Hryb), na Xbox One uruchomimy i pogramy w 5 nowych produkcji arcade'owych rodem z poprzedniej generacji:

  • Dig Dug (Bandai Namco) - kopiemy tunele i walczymy z przeciwnikami. Używamy harpunów i kamieni (dodatkowe bonusy za trafienie wielu przeciwników za jednym razem). Korzenie gry sięgają roku 1981!
  • Phantasy Star II (Sega) - okrzyknięty przez fanów i media jedną z najlepszych gier w historii. Jest to klasyczny RPG, w którym stawiamy czoła siłom zła.
  • Samurai Showdown II (SNK Playmore) - druga część gry, będącej pionierem w bijatykach na miecze.
  • Sonic & Knuckles (Sega) - połączenie platformówki i przygody ze słynnym niebieskim jeżem w roli głównej.
  • Runner2 (Aksys Games) - muzyczna, rytmiczna platformówka z automatycznym poruszaniem się. Gracz przemierza bajeczne lokacje, wykonując ślizgi, skoki i loty. Gra zawiera 5 światów, 125 poziomów i 5 walk z głównymi bossami.

Retro gaming jak się patrzy! Jak zwykle odsyłamy Was do pełnej listy Xbox One Backward Compability, dzięki której możemy odkurzyć zapomniane klasyki i w nowych warunkach nadrobić zaległości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-five-more-titles-to-xbox-one-backward-compatibility-list

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor