Fall Creators Update sprawi, że PowerShell przemówi!

Fall Creators Update sprawi, że PowerShell przemówi!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:04
13.10.2017
0 komentarzy
1776 wyświetleń

Jak wiadomo, poza rozgłaszanymi wszędzie gorącymi nowościami, Microsoft wraz z Fall Creators Update wniesie do swojego systemu całą masę pomniejszych, lecz w ogólnym rozrachunku nie mniej ważnych usprawnień. Kilka z nich to nowe technologie ułatwień dostępu, pozwalające bez większych problemów obsługiwać komputer również niepełnosprawnym użytkownikom. Uwagę przykuwa zwłaszcza najświeższa z nowości tego typu, o której poinformował niedawno na swoim Twitterowym profilu znany i sprawdzony informator, WalkingCat.

Jak się okazuje, w Windows 10 Fall Creators Update narrator odczytujący tekst rozbudowany ma zostać o obsługę konsoli Windows PowerShell. Wymagało to od programistów sporo pracy, bowiem konieczne okazało się między innymi wprowadzenie drobnych zmian do samej powłoki, jednak jak widać na materiale wideo - działania zakończyły się sukcesem. Co prawda zauważyć można, że funkcja potrzebuje jeszcze kilku usprawnień jednakże spełnia swoje zasadnicze zadanie, jakim jest odtwarzanie tekstu wyświetlającego się wewnątrz konsoli. Znacząco usprawni to wykonywanie zaawansowanych czynności systemowych osobom niepełnosprawnym, jednakże nie tylko im – narratora skombinowanego z PowerShell wykorzystać będzie można w roli systemu powiadomień dźwiękowych o zakończonym procesie, podczas pracy na innym komputerze znajdującym się niedaleko.

Nowa funkcja ma się rzekomo pojawić w Windows 10 Fall Creators Update, nie jest jednak sprecyzowane, kiedy dokładnie to nastąpi. Sugerując się jej obecnym stopniem dopracowania (widocznym na nagraniu) oraz koniecznością przeprowadzenia odpowiednich testów, przyjdzie nam z pewnością poczekać na jej premierę jeszcze co najmniej kilka miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/h0x0d

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor