Edytor rejestru z nowymi funkcjami w Windows 10

Edytor rejestru z nowymi funkcjami w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:47
03.04.2015
0 komentarzy
7235 wyświetleń

Omawialliśmy niedawno pewne cechy, które zostały odkryte w najnowszym buildzie 10049 systemu Windows 10: Technical Preview. Jednym z elementów, który został niejako przemycony jeszcze do builda 10041, jest Edytor rejestru, a dokładniej rzecz ujmując - jego nowe funkcje.

Co takiego odkryli testerzy z programu Windows Insider? Podczas nawigacji w drzewku, jeśli istnieje taka sama ścieżka klucza w innym katalogu, można przełączyć się do niej za pomocą odpowiedniego polecenia w menu kontekstowym. Dla porównania: na lewym zrzucie ekranu (Windows 8.1) opcja przejścia do innego katalogu nie istnieje. Gdy spojrzymy na prawy obraz (Windows 10 build 10049), zauważymy nową opcję w menu kontekstowym, która pozwala na przełączanie z HKEY_LOCAL_MACHINE do katalogu HKEY_CURRENT_USER. Oczywiście opcja ta pojawi się jedynie w przypadku, gdy klucz o danej nazwie występuje także w innych lokalizacjach.

Regedit Regedit

Ten (być może niewielki) szczegół uwydatnia dbałość o szczegóły twórców oraz stanowi zapowiedź poważnych zmian w nowym systemie Windows, który ma być wydany w tegorocznym okresie letnim, a być może nawet w dwudziestą rocznicę premiery Windows 95, która przypada 24 sierpnia 2015 r.

Mamy też wiadomość dla tych z Was, którzy zwlekają z instalacją builda 10049 z uwagi na możliwe błędy. Jak donosi Gabe Aul, szef programu Windows Insider, już niebawem najnowsza kompilacja zostanie udostępniona w formie obrazu ISO a także trafi do gałęzi slow ring, co oznacza, że stanie się stabilniejsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-registry-editor-update-makes-it-a-breeze-to-switch-between-hives

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor