Czat głosowy w grach Xbox i Windows będzie zamieniany na tekst

Czat głosowy w grach Xbox i Windows będzie zamieniany na tekst

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:21
16.03.2017
0 komentarzy
1764 wyświetlenia

Parę miesięcy temu technologia rozpoznawania mowy naturalnej opracowana przez Microsoft osiągnęła rekordowo niski wskaźnik błędów. Czas ją teraz wykorzystać. Po automatycznej transkrypcji w Tłumaczu Skype przyszedł czas na gry. Firma ogłosiła uruchomienie funkcji Game Chat Transcription dla gier na Xbox One i Windows 10. Dzięki temu gracze będą mogli przeczytać na ekranie to, co mówią inni, a innym graczom ich wiadomości tekstowe zostaną odczytane na głos.

Nowa funkcja została opisana na blogu Microsoft Accessibility, gdzie firma opisuje ją jako "nowy sposób komunikacji, który doświadczenie gry czyni bardziej dostępnym i inkluzywnym dla każdego". Game Chat Transcription zadebiutuje w Halo Wars 2, wydanym w programie Xbox Play Anywhere, a więc dostępnym jako pojedyncza licencja zarówno na PC z Windows 10, jak też konsole Xbox One. Funkcję transkrybującą Microsoft zamierza dodać w przyszłości do innych gier. Jak to wygląda w praktyce? Zobaczmy zrzut ekranu z Halo Wars 2:

Game Chat Transcription działa na dwa sposoby:

  • Zamiana mowy na tekst (speech-to-text) dostarcza możliwości przekonwertowania na tekst wszystkich komunikatów głosowych graczy w czacie gry, dzięki czemu użytkownik może odczytywać ten tekst na ekranie w czasie rzeczywistym.
  • Zamiana tekstu na mowę (text-to-speech) dostarcza graczowi możliwości odczytania innym graczom na głos tekstu, wpisanego w okienku czatu.

Funkcję można uruchomić, udając się w Xbox One do sekcji ułatwień dostępu w ustawieniach. Użytkownicy PC mogą tego dokonać, wchodząc do ustawień aplikacji Xbox. Nowa funkcja zapowiada się obiecująco, niemniej jednak nie wiemy zbyt wiele o jej ograniczeniach, a te z pewnością się pojawią. Czy będzie działać w grach wspierających międzyplatformowy tryb wieloosobowy (Halo Wars 2 nie wspiera)? I, co istotne, czy wsparcie będzie oferowane w tytułach sprzedawanych poza Sklepem Windows? Na te pytania z pewnością doczekamy się jeszcze odpowiedzi.

Zbliżająca się aktualizacja Creators Update wniesie parę ciekawych nowości dla graczy, w tym ułatwienia dostępu dla użytkowników z różnymi typami niepełnosprawności, natywny streaming dzięki wbudowanemu wsparciu dla Beam czy wreszcie Game Mode.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/accessibility/2017/03/15/game-chat-transcription-feature-available-today-in-halo-wars-2-for-xbox-one-and-windows-10-pcs/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor