Creators Update na 71,8% polskich komputerów z Windows 10

Creators Update na 71,8% polskich komputerów z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:09
27.09.2017
0 komentarzy
1619 wyświetleń

AdDuplex przedstawił tradycyjnie garść comiesięcznych statystyk, które odnoszą się do miesiąca września (a dokładniej - do 20 września). Dowiemy się z nich, jak obecnie wygląda rozkład sił wewnątrz ekosystemu Windows 10, a przede wszystkim jak radzi sobie Creators Update na niecały miesiąc przed wydaniem jego następcy. Co istotne, AdDuplex zmienił się nie do poznania i prezentuje teraz statystyki w dużo ładniejszym wydaniu.

Zaczniemy od ogólnego rozkładu sił w poszczególnych wersjach Windows 10. Creators Update znajduje się już na 73,1% PC, z kolei Anniversary Update spadł poniżej 1/4, osiągając udział w wysokości 23,7%. Marginalne pozycje należą do aktualizacji listopadowej z 2015 r. (2,7%) i pierwszego wydania z lipca 2015 r. (0,89%).

AdDuplex

Kolejna interesująca analiza dotyczy poszczególnych krajów. Na interaktywnej mapce sporządzonej przez AdDuplex możemy podejrzeć wyniki, jakie osiąga Creators Update. W Polsce aktualizacja znajduje się na 71,8% komputerów z Windows 10, co jest wynikiem niezłym i bliskim globalnej średniej.

AdDuplex

Na koniec prezentujemy kolejne spojrzenie na Creators Update - tym razem w kontekście urządzeń poszczególnych producentów. Najwięcej jego aktywnych instalacji AdDuplex zarejestrował oczywiście na urządzeniach Microsoft, ale całkiem nieźle wygląda to też w MSI, Dell, Medion i ASUS. Najbliżej ogólnej średniej są HP i Samsung, z kolei widocznie zaniża ją Lenovo.

AdDuplex

AdDuplex poinformował też o udziale Fall Creators Update, oznaczając go jako Windows 10 (RS3 Insiders) - wynosi on obecnie 0,9%. Prawdopodobnie już za miesiąc liczba ta będzie dużo wyższa, bowiem aktualizacja wchodzi do Production Ring już 17 października.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://reports.adduplex.com/reports/2017-09/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor