Cortana zadebiutuje w Windows 10 w wersji Consumer Preview

Cortana zadebiutuje w Windows 10 w wersji Consumer Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:48
01.12.2014
1 komentarz
2343 wyświetlenia

Microsoft skrupulatnie opracowuje kolejne wydanie poglądowe Windows 10, tym razem skierowane do konsumentów. Dotychczas z wersji pre-Consumer Preview skorzystało niewielu - została ona rozesłana wybranym beta-testerom. Do sieci wyciekł jednak zrzut ekranu, przedstawiający nieznaną jeszcze, bardziej rozwiniętą kompilację.

Jak można sądzić po owym zrzucie ekranu, Cortana zadebiutuje w Windows 10 na początku przyszłego roku. Do tego czasu Microsoft nie przewiduje kolejnych, publicznych buildów Windows 10. W aktualnych buildach została już zaimplementowana pewna podstawa pod działalność wirtualnej asystentki. W module zamieniania tekstu na mowę i personalizacji mowy pojawiają się dosłowne odniesienia do Cortany. Również bardziej zaawansowany użytkownik może dojść do pewnych kluczy w rejestrze, które sugerowałyby gotowość do integracji z asystentką.

Windows 10

Ikona Cortany pojawia się w tajemniczym buildzie, w miejscu zarezerwowanym aktualnie dla Wyszukiwarki i Task View na pasku zadań. Możemy zauważyć pewną różnicę w wyglądzie - pasek zadań przybrał wysoki kontrast, co przypomina niestandardową kompozycję wizualną. Wszystko wskazuje jednak na to, że Cortana zastąpi aktualną wyszukiwarkę (Search), której ikona widnieje na pasku zadań w aktualnych buildach. Byłoby to również odpowiedzią na pytanie, do czego służy niefunkcjonalny dziś pasek wyszukiwarki, który - domyślnie ukryty - możemy odblokować przy pomocy ingerencji w rejestr.

Wyciekły zrzut ekranu nie został ani potwierdzony, ani oficjalnie skomentowany przez Microsoft. Nie spodziewamy się też szybkiej odpowiedzi - Windows 10 dla konsumentów ma pojawić się dopiero w przyszłym roku. Do tego czasu pozostają nam jedynie wycieki i spekulacje...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-cortana-begins-to-show-up-in-consumer-preview-builds

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • PP 11:52 02.12.2014

    Lol... ta zielona ikonka IE to może być IE12 :)

Skomentuj

Autor