Za dwa miesiące minie ostatnia szansa na darmowe uaktualnienie do Windows 10

Za dwa miesiące minie ostatnia szansa na darmowe uaktualnienie do Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:46
31.10.2017
0 komentarzy
1474 wyświetlenia

Od wydania pierwszej wersji Windows 10 minęło już kilka lat, podczas których Microsoft usilnie starał się nakłonić swoich użytkowników na przejście do swojego najnowszego systemu operacyjnego. Jak łatwo się jednak domyślić, nie wszyscy mieli taki zamiar – ogromną popularnością nadal cieszy się obecnie Windows 7. Spowodowane jest to prozaicznie brakiem konieczności uaktualnienia, bowiem Siódemka oferuje zasadniczo wszystko, czego wymagać można od systemu operacyjnego. Niemniej czas płynie nieubłaganie, zaś data wyznaczająca koniec wsparcia dodatkowego dla Windows 7 zbliża się coraz bardziej – nastąpi to już w styczniu 2020 roku. Po tym okresie komputery korzystające z Siódemki przestaną oferować odpowiedni poziom bezpieczeństwa w Sieci. Wydawać by się mogło, że czasu pozostało jeszcze sporo, jednakże tak nie jest, przynajmniej jeżeli liczymy na darmową zmianę systemu. Oczywiście oficjalnie oferta darmowego uaktualnienia wygasła już dawno temu, do 31 grudnia bieżącego roku jednak dostępna będzie jej specyficzna wersja – przeznaczona dla osób korzystających z technologii pomocniczych (przynajmniej w teorii).

Ostatnia szansa na darmową aktualizację

Wspomniana opcja jest dosyć ciekawa z prostego powodu – Microsoft w żaden (przynajmniej jawny) sposób nie weryfikuje, czy korzystający z niej użytkownik w rzeczywistości używa technologii pomocniczych. Co więcej, po przeprowadzeniu procesu otrzymujemy w pełni legalną, nie różniącą się od standardowych, wersję Windows 10. Oznacza to, że w kwestii programu darmowego uaktualnienia pozostawiona została swego rodzaju furtka, umożliwiająca skorzystanie z oferty nawet po ustanowionym pierwotnie okresie jego obowiązywania. Jakkolwiek by nie było, zainteresowani skorzystaniem z aktualizacji tą metodą powinni się śpieszyć, bowiem pozostały na to zaledwie dwa miesiące.

Oczywiście warto przenieść się na Windows 10, bowiem oferuje on o wiele więcej dodatkowych funkcji, dodatkowo będąc nadal rozwijanym. Co jednak najważniejsze, będzie on bezpiecznym środowiskiem o wiele dłużej niż Siódemka, wobec czego warto rozważyć za i przeciw. Dla osób planujących uaktualnić starsze wersje systemu Windows przy pomocy opisanej metody przygotowaliśmy wyczerpujący artykuł, wyjaśniający krok po kroku co należy zrobić, by przeprowadzić cały proces bez problemów. Zapraszamy do lektury!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2017/10/30/no-free-upgrade-windows-10-possible-beyond-december-31/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor