Yammer zintegruje się z Dynamics CRM

Yammer zintegruje się z Dynamics CRM

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:43
29.10.2012
0 komentarzy
1370 wyświetleń

Yammer ogłosił dziś integrację swojej sieci społecznościowej przeznaczonej dla przedsiębiorstw z oprogramowaniem Microsoft Dynamics CRM. Według założyciela firmy, Davida Sacksa, jest to dopiero początek wprowadzania rozwiązań społecznościowych do produktów i usług Microsoft.

Yammera można określić biznesowym odpowiednikiem Facebooka, zatem integracja tych dwóch produktów będzie miała charakter czysto społecznościowy. Po przeprowadzonym procesie integracji z Microsoft Dynamics CRM, użytkownicy otrzymają możliwość zagnieżdżania kanałów Yammera, a także dodawania przycisków Lubię i Obserwuj w wybranych rekordach programu. W dodatku, po dokonaniu akcji na rekordzie, zostanie utworzona specjalna strona, na której pracownicy będą mogli prowadzić dyskusję, obserwować dany temat lub wspólnie pracować nad danym wpisem. Yammer wydał również zaktualizowaną wersję katalogu App Directory, który umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i łączenie aplikacji biznesowych firm trzecich w obrębie sieci społecznościowej firmy.

Firma Yammer została wykupiona przez Microsoft za kwotę 1.2 miliarda dolarów w czerwcu tego roku. Po zakończeniu transakcji, Yammer stał się częścią oddziału Microsoft Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/news/Press/2012/Oct12/10-29YammerDynamicsPR.aspx

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu

Komentarze

Skomentuj

Autor