Microsoft Viva Goals - nowy moduł do wyznaczania i realizowania celów

Microsoft Viva Goals - nowy moduł do wyznaczania i realizowania celów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:34
16.05.2022
1259 wyświetleń

Microsoft Viva otrzymał nowy moduł oparty na przejętej w ubiegłym roku technologii Ally.io, lidera branży OKR-ów. Viva Goals, jak sama nazwa wskazuje, zorientowany jest na cele, ich wyznaczanie i realizację, wprowadzając je do codziennych przepływów pracy.

Z niedawnego raportu Microsoftu możemy się dowiedzieć, że ​​ponad połowa menedżerów uważa, iż ​​kierownictwo w ich firmie nie odpowiada oczekiwaniom pracowników. Viva Goals ma to zmienić. Moduł ten odpowiada za zarządzanie celami — obok kultury i komunikacji, dobrego samopoczucia i zaangażowania, wzrostu i rozwoju, a także wiedzy i doświadczenia.

Viva Goals jest na razie udostępniany w prywatnej wersji zapoznawczej. Pomaga już zbliżać zespoły do ​​strategicznych priorytetów organizacji i skupiać je wokół misji i celu. Jak wyjaśnia Vetri Vellore, CVP w Microsoft oraz założyciel i CEO Ally.io:

Viva Goals wprowadza cele biznesowe do przepływu codziennej pracy, ułatwiając pozostawanie na bieżąco z połączonymi danymi i automatycznymi przypomnieniami, a także udostępnianie OKR-ów i ich postępów w całej organizacji za pomocą dostosowanych pulpitów nawigacyjnych i szybkich łączy. Integruje się z Microsoft Teams, Azure DevOps itp. Wkrótce otrzyma też więcej integracji z Microsoft Viva, Power BI oraz innymi aplikacjami i usługami Microsoft 365.

Viva Goals wyjdzie z fazy Preview i dołączy do subskrypcji Microsoft Viva pod koniec tego roku. Więcej informacji o Viva Goals można znaleźć na stronie produktu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/05/16/microsoft-viva-goals-brings-purpose-and-alignment-to-the-employee-experience/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365