Microsoft ułatwi firmom zarządzanie aplikacjami Win32

Microsoft ułatwi firmom zarządzanie aplikacjami Win32

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/11/2023, 1:04 PM

Liczba odsłon: 855

Nowoczesne typy aplikacji, takie jak PWA, ostatnio królują w nagłówkach, ale nadal istnieją tysiące aplikacji opartych na klasycznych API Win32, zwłaszcza w domenie firmowej. Microsoft udostępnia przedsiębiorstwom narzędzia do zarządzania także nimi, a w nadchodzącej aktualizacji Intune pojawią się dodatkowe ulepszenia.

Microsoft Intune oferuje administratorom IT możliwości zastępowania istniejących aplikacji Win32 innymi albo upgrade'owania do nowej wersji tej samej aplikacji. Podczas gdy klienci biznesowi zdają się zadowoleni z tej funkcjonalności, Microsoft stale gromadzi feedback, dzięki któremu jest w stanie ulepszać te doświadczenia. Wskutek tego nadchodzą ulepszenia zastępowania aplikacji Win32 (Win32 app supersedence). Następna aktualizacja, przewidziana na 1. kwartał tego roku (Q1 2023) ma wprowadzić znaczące zmiany, w tym:

  • Tworzenie relacji zastępowania i zależności w tym samym podgrafie (subgraph) aplikacji. Podgraf to zestaw aplikacji połączonych ze sobą za pomocą relacji zastępowania i zależności. Uwaga: Jeśli istnieje konflikt między zamiarem zastępowania i zależności, wówczas Intune Management Extension (IME) wymusi zamiar zastępowania, jeśli to możliwe. Niektóre zamiary mogą zostać zablokowane z powodu konfliktów.
  • Poprawę zachowania śledzenia aplikacji podczas ESP.
  • Wspieranie relacji zastępowania podczas ESP.

Microsoft wyjaśnia, że aktualizacje będą wdrażane etapami w różnych dzierżawach Microsoft 365. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie pomocy technicznej.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia