Xbox i Forza Motorsport 7 na tegorocznych Special Olympics w USA

Xbox i Forza Motorsport 7 na tegorocznych Special Olympics w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:21
22.05.2018
516 wyświetleń

Special Olympics USA Games będą w tym roku po raz pierwszy organizować turniej gier wideo w partnerstwie z Xbox. Zawodnicy tej olimpiady specjalnej będą rywalizować w wydanej w zeszłym roku przez Microsoft Studios grze Forza Motorsport 7. Na gości czekają też stanowiska Xbox z Forzą, Minecraftem i Super Lucky’s Tale. O inkluzywnym podejściu do gamingu mówią nie tylko organizatorzy, ale i Phil Spencer z Microsoft.

Forza Motorsport 7

Jak mówią organizatorzy, gigant z Redmond podziela ich pogląd, że osoby, organizacje i społeczności są silniejsze, gdy wszyscy mogą dołożyć swoje talenty i umiejętności. W tym roku Microsoft będzie gościł na olimpiadzie jako Premier Partner. "W Microsoft wierzymy, że granie jest dla każdego, dlatego jesteśmy dumni, że możemy pilotować pierwszy turniej gamingowy na Special Olympics USA Games tego lata" - mówi Phil Spencer. "Rywalizowanie w grach cieszy graczy z całego świata, a naszym celem w tych pilotażowych zawodach będzie rzucić wyzwanie uprzedzeniom i przełamać bariery, zapewniając doświadczenia wspomagania i rozrywki wszystkim graczom".

Xbox Gaming Tournament na 2018 Special Olympics USA Games wystartuje w poniedziałek, 2 czerwca. Jest to pierwszy turniej gamingowy Special Olympics USA, niemniej jednak Microsoft jest ich partnerem od 2014 roku. Eliminacje właściwie już się skończyły. Odbywały się one w sklepach Microsoftu w całym kraju, a firma wyłoniła 8 najlepszych drużyn dwuosobowych, składających się z jednego zawodnika niepełnosprawnego intelektualnie i jednego zawodnika bez takiej niepełnosprawności. Drużyny będą ścigać się w Forza Motorsport 7, popularnych wyścigach wydanych w zeszłym roku na Xbox One i Windows 10.

Microsoft bardzo poważnie podchodzi do niepełnosprawnych użytkowników i graczy, rozwijając wiele technologii wspomagających. Ostatnim osiągnięciem jest zapowiedź Xbox Adaptive Controller, kontrolera Xbox dedykowanego niepełnosprawnym, który można dostosować na wiele sposobów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.specialolympicsusagames.org/usa-games-news/xbox-gaming-tournament-press-release

Polecamy również w kategorii Xbox One