Xbox One ze wsparciem dla płatności mobilnych

Xbox One ze wsparciem dla płatności mobilnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:45
16.07.2016
0 komentarzy
1889 wyświetleń

Dziś w nocy pisaliśmy o Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14390 dla PC i Mobile. Do rocznicowej aktualizacji (Anniversary Update) przygotowywane są jednak także inne urządzenia. Xbox One przeszedł do nowego builda 14389 dostępnego w Preview Program oraz Dev Mode. Jedną z kluczowych nowości jest opcja płatności mobilnych z poziomu konta u operatora.

Funkcja została dostrzeżona przez użytkownika CDragon00 z forum Reddit.com. Wchodząc w opcję dodawania nowych form płatności, dostrzegł nową opcję - pozwala ona na regulowanie należności przy pomocy telefonu komórkowego. Choć obecnie jedyną wspieraną siecią jest Sprint, funkcja wydaje się nową zunifikowaną metodą, która obejmie zakupy w Sklepie we wszystkich wersjach Windows 10. Skoro można tego dokonywać na telefonie z Windows 10 Mobile, naturalną konsekwencją jest dodanie funkcji w Xbox One. CDragon00 opublikował kilka zdjęć, potwierdzających obecność nowej opcji:

Niestety lista wspieranych operatorów ogranicza się tylko do jednej pozycji. Jak na ironię, amerykański operator Sprint nie ma nawet w swojej ofercie urządzeń z Windows 10 Mobile. Firma sprzedawała wprawdzie Lumię 635 czy Samsunga ATIV S NEO, jednak to już przeszłość. Polityka Sprint zakłada ponadto, że jego klienci nie mogą używać odblokowanych urządzeń. Tak czy inaczej funkcja jest obecnie ograniczona do terytorium USA, a jej dostępność w innych krajach jest kwestią czasu... Innymi słowy, by zapłacić telefonem za gry, aplikacje czy filmy ze Sklepu Windows w Xbox One, będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Płatności mobilne to użyteczna opcja dla klientów, którzy nie chcą używać lub udostępniać informacji o karcie kredytowej. Wszelkie koszta są po prostu dodawane do miesięcznego rachunku za telefon, przez co nie są ściągane z konta w momencie zakupu. Pozostańmy jeszcze na moment w temacie Anniversary Update. Jedną z zapowiedzianych (i wprowadzonych w wersji Preview) ostatnio nowości jest możliwość wyboru między poleceniami głosowymi dla Cortany i "bardziej tradycyjnymi" komendami Xbox.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/latest-xbox-one-preview-update-brings-mobile-carrier-payment-options

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor