Xbox One X w akcji!

Xbox One X w akcji!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
00:08
12.06.2017
0 komentarzy
1464 wyświetlenia

Dosłownie sekundy po pobieżnym przedstawieniu samej konsoli rozpoczęły się prezentacje gier przeznaczonych dla Xbox One X. Wiele z nich to wydania ekskluzywne oraz zgodne z Xbox Play Anywhere. Trzeba przyznać, że jakość materiałów (4K, HDR i rozszerzone możliwości Xbox One X) powala wręcz na kolana. Podczas ich oglądania naprawdę można poczuć, że ma się do czynienia z najpotężniejszą konsolą na świecie. Rozpoczęto od prezentacji najnowszej odsłony z cyklu Forza, oznaczonej numerem 7. Zarówno grafika, jak i płynność animacji nie pozostawiały nic do życzenia: gra wygląda po prostu przepięknie. Oczywiście po samym wideo przyszedł czas na omówienie szczegółów dotyczących tego tytułu, oraz zaprezentowano (po raz pierwszy w historii E3!) najnowszy samochód wyścigowy 2018 Porsche 911 GT2 RS. Dowiedzieliśmy się przy tym, że Microsoft podpisał 6-letnią umowę z gigantem motoryzacji.

The Verge

Chwilę potem czekało nas prawdziwe zaskoczenie, bowiem zademonstrowano najnowszą część Metro (czyli Metro Exodus). Było to całkiem niespodziewane, gdyż nie było odnośnie niego wcześniej żadnych informacji. Zaskakuje to tym bardziej, że poprzednia część cyklu nadal wykorzystywana jest czasem podczas przeprowadzania benchmarków komputerów do gier. Mimo tego całość nie dość że wyglądała pięknie, to dodatkowo działała bardzo płynnie. Niestety, aż tak świetnie nie było w przypadku kolejnego tytułu: Asasins Creed: Origins. Mimo iż do samej oprawy graficznej nie można się przyczepić, o tyle z płynnością były drobne problemy. Nie zmienia to faktu, że gra zostanie prawdopodobnie dopracowana pod tym kątem jeszcze przed premierą. Interesujące wydało się też wykorzystanie nowej perspektywy - widoku z lotu ptaka... Dosłownie, bowiem główna postać posiada sokoła.

Najnowsze Metro

Następny zaprezentowany tytuł to Playerunknown’s Battlegrounds, czyli wieloosobowa gra akcji. Z samej zapowiedzi nie można wyciągnąć w tym przypadku wiele, ale pewne jest, że uświadczymy tu dynamicznej akcji i otrzymamy sporo możliwości personalizowania naszej postaci. Oczywiście dominować będzie chaotyczna walka wszystkim, co znajdziemy pod ręką. Jak wiadomo, klimaty powiązane z postapokalipsą zombie są od lat w cenie, także jeśli chodzi o branże gier wideo. Nic więc dziwnego, że przedstawione zostało State of Decay 2, czyli sequel całkiem popularnej za oceanem gry łączącej akcję z survivalem. Wszystko to oczywiście w dobrze znanych klimatach, teraz z jeszcze ładniejszą grafiką. Sporym zainteresowaniem cieszą się ostatnio również tytuły nastawione na pvp. Oczywiście również w tym przypadku Xbox One X ma się czym pochwalić. Zaprezentowany został Darvin Project z rozgrywką polegającą na szybkich, dynamicznych walkach na arenie. Widać było, że graficznie stylizowana będzie ona nieco pod popularne ostatnimi czasy Overwatch. Gdy mówimy o produkcjach powiązanych z konsolą Xbox, pominąć nie można oczywiście Minecrafta. Na konferencji zostały zaprezentowane jego nowe elementy i zawartość, po czym prowadzący złożył wyrazy uznania Mojangowi za jego pracę. Pojawiło się też coś dla fanów klasyki mangi i anime - to najnowsza część bijatyki Dragon Ball, z dopiskiem Fighters. Wygląda ona na całkiem dopracowaną i wyjątkowo grywalną.

Następnie zaprezentowano jeszcze kilka mniejszych gier, po czym przyszedł moment na długo oczekiwaną premierę: Sea of Thieves, czyli nastawiony na multiplayer tytuł skupiający się na działaniach iście "pirackich". Wcielamy się tu w korsarza żeglującego po morzach, dokonującego rabunków etc. Poświęcono wyjątkowo dużo czasu, by przedstawić mechanikę tej gry, co może wskazywać, że twórcy spodziewają się naprawdę spektakularnego sukcesu. Oglądając materiał wideo, wydaje się to być jedynie kwestią czasu. To tylko niewielka część spośród wszystkich wyświetlanych dziś demonstracji. Czym jeszcze zaskoczy nas briefing Microsoftu na E3 2017? O tym już za chwilę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.centrumxp.pl/

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor