Half-Life 2 ulepszony dla Xbox One X

Half-Life 2 ulepszony dla Xbox One X

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/18/2018, 7:01 PM

Liczba odsłon: 3824

Program wstecznej zgodności pozwala grać w trzy generacje gier na jednej konsoli Xbox One. Właściwie to nawet trzy i pół, jeśli wziąć pod uwagę tytuły ulepszone dla Xbox One X. Rzecz w tym, że niewiele gier z Xbox 360 doczekało się takich ulepszeń. Do tej pory na ponad 400 gier było ich tylko 17. Do tej grupy dołączyły właśnie cztery kultowe produkcje od Valve.

Program kompatybilności wstecznej szybko stał się wizytówką rodziny Xbox. Uwielbiamy widzieć, jak ludzie odkrywają (lub ponownie odkrywają) gry, które mogli przeoczyć za pierwszym razem. Gracze grali już ponad miliard godzin w tytuły z Xbox 360 i oryginalnego Xbox na Xbox One i myślimy, że nasze nowe wydanie tylko utrzyma ten pęd - chwali się Larry Hryb, znany też fanom pod pseudonimem Major Nelson, dyrektor Xbox Live. Teraz do kolekcji gier ulepszonych dla Xbox One X trafił ładny zestaw klasyków od Valve:

Czym cechują się gry ulepszone dla Xbox One X? W przypadku tytułów, wydanych pierwotnie na Xbox 360, oznacza to działanie w wyższej rozdzielczości i dziewięciokrotnie większą liczbę pikseli. Poza tym moc konsoli Xbox One X pozwala emulatorowi Xbox 360 pokazać najlepszą z możliwych wersji gry ze wszystkimi jej elementami, nie modyfikując przy tym kodu gry.

Klasyków, takich jak Half-Life 2, L4D i Portal, graczom nie trzeba chyba przedstawiać. Ci, którzy jednak nie mieli z nimi styczności, mogą je teraz odkryć w dużo lepszej jakości na konsoli najnowszej generacji. Oczywiście kiedy nie dysponujemy Xbox One X, gry te można zawsze uruchomić na standardowej wersji konsoli.