The Outer Worlds z rozszerzeniem dla Xbox One X, ale już nie PS4 Pro

The Outer Worlds z rozszerzeniem dla Xbox One X, ale już nie PS4 Pro

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/16/2019, 4:45 PM

Liczba odsłon: 2730

Obsidian Entertainment, twórcy cRPG-ów przez wielu uważanych za najlepsze w historii, został przed rokiem wchłonięty przez Microsoft. Obecnie studio pracuje nad The Outer Worlds, który nazywany bywa "Falloutem w kosmosie". Mimo że Xbox Game Studios zamierza skupić się całkowicie na tytułach ekskluzywnych, gra trafi na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, możliwe że jako ostatnia. Teraz wiemy jednak, że pełnię możliwości osiągnie tylko na PC i Xbox One X.

The Outer Worlds można śmiało uznać za tytuł multiplatformowy, choć właśnie wyszło na jaw, że niektóre z nich są faworyzowane. Gra ma się ukazać już 25 października, zaś fanów interesuje, czy ich ulepszone konsole będą mogły wydobyć z niej dodatkowe bonusy. Odpowiedź brzmi "tak", choć tylko w przypadku Xbox One X. Obsidian potwierdził, że nie tylko gra zyska rozszerzenie dla Xbox One X, ale będzie też grywalna w pełnym 4K. Podczas gdy słabsza specyfikacja PlayStation 4 Pro nie ogarnęłaby raczej rozdzielczości 4K, to brak jakichkolwiek ulepszeń może wydać się dla posiadaczy tej konsoli niemałym rozczarowaniem. Pamiętajmy jednak, że wydawcą jest Microsoft. Choć z powodu umowy nie mógł on uczynić The Outer Worlds tytułem na wyłączność, to wrażenia premium pozostawia zarezerwowane dla posiadaczy jego konsoli.

Xbox One X do tej pory jest najpotężniejszą konsolą na świecie, a Microsoft umiejętnie pociąga za sznurki, by tak pozostało. Zmieni się to dopiero w przyszłym roku wraz z wydaniem Xbox Scarlett i PlayStation 5.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft chce od przyszłego roku skupić się na wydawaniu jedynie tytułów ekskluzywnych, co na pewno podkręci sprzedaż jego nadchodzącej konsoli Xbox Scarlett. Możliwe więc, że spadkobierca Fallout: New Vegas będzie ostatnią grą Xbox Game Studios wydaną na PlayStation.