Windows 10 na telefonach

Windows 10 na telefonach

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
19:17
21.01.2015
0 komentarzy
2836 wyświetleń

To, co było jedną z największych niewiadomych, to Windows 10 na telefonach. Jak będzie wyglądać i działać? Co się zmieni? Co zostanie dodane?

Ekran startowy prezentuje się teraz klarowniej. W tle za kafelkami znajduje się tapeta, zaś same kafelki noszą kolorystykę nadaną przez ich twórców, bądź też domyślną (zgodną z personalizacją systemu). Dużych zmian doczekało się Centrum powiadomień, w którym liczba przycisków nie jest już dłużej ograniczona. Zawsze widoczny będzie jeden wiersz przycisków, zaś pozostałe staną się dostępne po rozwinięciu listy. Co ważne, Centrum powiadomień jest od teraz ściśle powiązane z wszystkimi naszymi urządzeniami. A zatem, jeśli usuniemy powiadomienie z telefonu, zniknie ono także na komputerze stacjonarnym.

Windows 10 The Next Chapter

Menu Ustawień... tu można by powiedzieć bardzo wiele. Od czasów Windows Phone 7 menu to stale się rozrastało - pojawiały się w nim nowe pozycje, niestety często nieuporządkowane i nazywane w niezbyt klarowny sposób. Teraz menu Ustawień będzie tym samym, które znajdziemy na komputerze stacjonarnym. Warto dodać w tym miejscu, że w wersji PC systemu Windows 10 nareszcie ujednolicono Panel sterowania i Panel ustawień.
Klawiaturę ekranową będzie można przesuwać w dowolne miejsce na ekranie. Z kolei w aplikacji Wiadomości w widoku konwersacji będziemy w łatwy sposób mogli przełączać się pomiędzy rozmową SMS, czy na przykład rozmową Skype. Ponadto, podczas konwersacji, na ekranie będziemy ciągle widzieć sposób, w jaki prowadzimy rozmowę, tak aby się nie pogubić.

Większej uwagi wymaga tu pakiet Office, ale również zupełnie nowe aplikacje: do zdjęć, muzyki, kontaktów, itd. Najpierw jednak o tym pierwszym.

Windows 10 The Next Chapter

Pakiet Office doczekał się pełnej funkcjonalności oraz interfejsu rodem z komputerów stacjonarnych, który został oczywiście optymalnie dostosowany do obsługi na małym i dotykowym ekranie. Wstążki w Office na Windows Phone? Oczywiście! Już są. Nowy klient pocztowy Outlook na telefonie wygląda teraz innowacyjnie, funkcjonalnie i co najważniejsze, podobnie do tego, znanego z komputerów stacjonarnych.

Windows 10 The Next Chapter

Znacie te "bezużyteczne" aplikacje z interfejsu Modern w Windows 8/8.1? Kontakty, Zdjęcia, Muzyka czy Wideo? Jeśli nie znacie, to powinniście je poznać, bo w Windows 10 staną się jednością. To te same aplikacje, które będą działać i prezentować się tak samo na każdym urządzeniu, niezależnie od wielkości ekranu i architektury. Robimy zdjęcie telefonem? Siadamy przy komputerze i jest ono już widoczne w galerii. Ten scenariusz znamy już teraz. Jednakże dzięki Windows 10 i OneDrive, jedność naszych urządzeń stanie na jeszcze wyższym poziomie.

Windows 10 The Next Chapter

Windows 10 The Next Chapter


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.microsoft.com/windows10story/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor