Twitter wycofuje swoją aplikację z Xbox One

Twitter wycofuje swoją aplikację z Xbox One

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:06
23.05.2018
0 komentarzy
485 wyświetleń

Twitter wycofuje swoją aplikację z konsoli Xbox One. Firma ogłosiła to wczoraj wieczorem w serwisie - nomen omen - Twitter. Koniec wsparcia dla aplikacji zaplanowany jest na czwartek 24 maja. Aplikacja portalu społecznościowego zniknie również z Android TV oraz platformy streamingowej Roku, a nadal dostępna będzie dla użytkowników produktów Apple i Amazon.

Twitter wycofuje swoją aplikację z Xbox One

Aplikacja Twittera dla konsoli Xbox One to dosyć dziwny twór. Została wydana we wrześniu 2016 roku i przez kolejne dwanaście miesięcy jej istnienia, użytkownicy nie mogli połączyć z nią swoich kont. Do tej pory niemożliwe jest publikowanie nowych wpisów, a jedynie śledzenie innych użytkowników czy popularnych tagów. Generalnie aplikacja Twitter for Xbox w swoim założeniu miała być jedynie elementem towarzyszącym dużym wydarzeniom streamingowym, na przykład globalnym turniejom e-sportowym, aby śledzić wpisy producentów turnieju. Nic więc dziwnego, że w Sklepie Xbox aplikacja oceniania jest bardzo słabo i sam Twitter postanowił wycofać ją z ekosystemu Xbox One.

Ponadto aplikacja zniknie również z platform Android TV oraz Roku, również 24 maja. Co ciekawe, użytkownicy Apple TV i Amazon Fire TV nadal będą mogli korzystać z aplikacji Twittera. Warto też przypomnieć, że April Update dla Xbox One wprowadził do konsoli możliwość udostępniania klipów z gier na Twitterze wraz z hasztagiem #XboxShare. Sam Twitter dodaje przy okazji, że gracze chcący w pełni korzystać z serwisu Twitter, powinni odwiedzić stronę internetową portalu na swoim urządzeniu lub skorzystać z aplikacji PC.

Będąc przy tematyce Xbox One zachęcamy do zapoznania się ze zmianami w najnowszej aktualizacji konsoli, oznaczonej numerem 1806 dla użytkowników Xbox Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/twitter-to-shut-down-xbox-app-no-longer-available-as-of-thursday-may-24

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor