Tryb "nie przeszkadzać" powraca na Xbox One

Tryb "nie przeszkadzać" powraca na Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:38
09.01.2018
0 komentarzy
879 wyświetleń

Xbox One dzielnie walczy o miano najlepszej i najpopularniejszej konsoli na rynku, a jego wersja X jest zasadniczo najmocniejsza. Na jakość doświadczeń z użytkowania konsoli wpływa zarówno jej surowa moc, jak i odpowiednie rozwiązania w zakresie oprogramowania. Nawet najmocniejsza konsola jest bezużyteczna, jeśli nie posiada wygodnego, responsywnego i dopracowanego interfejsu. Taki interfejs musi posiadać wszystkie potrzebne i oczekiwane przez graczy funkcje. Aby wszystko to charakteryzowało się jak największą jakością, Microsoft, przed szerszym wprowadzeniem danej funkcji, testuje ją w programie Insider dla Xbox One. W dniu dzisiejszym do rąk testerów trafiła nowa wersja Insider oznaczona numerem 1802.180105-1503. Wprowadza ona kilka nowych elementów, ale powracają również stare funkcje, dobrze znane jeszcze z konsoli Xbox 360.

Xbox Insider

Nowe elementy wprowadzone w tej wersji to:

  • Następne osiągnięcie - nowy system dodaje w Przewodniku nową funkcję, która pozwala monitorować nasze postępy. Będziemy mieć łatwo podejrzeć, jaki następny Achievement (osiągnięcie) jest najbliższy ukończeniu. Osiągnięcia można też sortować i filtrować według wielu kryteriów (najpopularniejszy, najrzadszy, najwyżej punktowany). Możemy z tego miejsca od razu uruchomić wybraną grę w celu odblokowania najbliższego Osiągnięcia.
  • Mini Centrum Gry - nowa opcja dostępna wprost z Przewodnika. Możemy przeglądać nasze ulubione gry i informacje z nimi związane, bez przerywania rozgrywki.
  • Tryb "Nie przeszkadzać" - tryb znany z Xbox 360, pozwala wyciszyć wszystkie powiadomienia. Teraz już nikt i nic nie przeszkodzi nam gdy będziemy potrzebować wyjątkowego skupienia podczas gry.
  • Nowe opcje oszczędzania energii - do tej pory konsola wyłączała się automatycznie po 6 godzinach nieaktywności. Teraz będziemy mogli wybrać dodatkowo 2, 3, 4 lub 5 godzinny zakres czasu.

Xbox Centrum Gry

Jak zawsze, część rzeczy jest w wersji eksperymentalnej i nie została udostępniona szerszemu gronu testerów. Poza nowymi, praktycznymi elementami, nowa wersja testowa usuwa kilka znanych błędów. Zaliczają się do nich między innymi:

  • Zawieszanie Przewodnika/Centrum gry
  • Problemy z uruchamianiem niektórych gier po ich instalacji.
  • Poprawa wyświetlania kolorów w trybie 4K HDR podczas odtwarzania płyt z nagraniem Ultra HD
  • Wyświetlanie informacji podczas tworzenia Turnieju w zależności od języka wybranego przez użytkownika. System uwzględnia teraz kierunek tekstu w przypadku języków hebrajskiego i arabskiego.
  • Można ustawić swój avatar jako reprezentację swojego profilu.

Nowa wersja testowa pokazuje starania Microsoftu, który chce aby jego konsola była najlepsza na rynku. Konkurencja, mimo że nie jest liczna, jest za to silna. To motywuje Microsoft do współpracy z graczami, aby znać ich oczekiwania i uwzględniać ich prośby. Ostatnio na przykład dowiedzieliśmy się, że na Xbox mogą powrócić wreszcie tytuły "na wyłaczność". Jesteście członkami programu Xbox Insider i otrzymaliście już nową aktualizację? Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami z testów w komentarzach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://forums.xbox.com/en-US/thread/ed3fdfec-320a-40e9-96cf-82f87f9ea9bf

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor